Новини та події

724 переглядів

День закоханих

14 лютого. День закоханих. Легковажний, рекламний з сердечками, шоколадками, листівками, день закоханих …серед війни. Ми, наче ті самі…і зовсім інші, назавжди, невідворотньо. Тому так складно оговорити зараз про книги на дану тему.

Дивитись «Літературний гід»

14.02.2024


Перша друкована книга в Україні (450 років з часу видання Іваном Федоровим «Апостола»)

1574 року у Львові Іваном Федоровим завершено друк книги «Апостол». Це перша надрукована в Україні книга. «Апостол» – богослужбова книга, що містить частини книг Старого й Нового Заповіту, низка творів з патристики, довідкові матеріали, а також післямова Івана Федорова.

Дивитись «Віртуальні виставки»

13.02.2024


Герої Крут в українській культурі: погляд крізь роки

Бій, який відбувся 29 січня 1918 року між більшовицькими військами Михайла Муравйова та нечисельними загонами оборонців УНР на залізничній станції Крути у свідомості українців набув особливого значення саме завдяки жертовному героїзму української молоді, яка першою відгукнулась на заклик до оборони рідного краю від нападників.

Дивитись «Війна. Культура. Людина»

26.01.2024


27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Він присвячений жертвам геноциду єврейського народу в часи Другої світової війни, а також геноциду представників інших спільнот, зокрема, ромів, яких також знищували німецькі нацисти.

У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі. Бібліотека БДПУ пропонує передивитись тематичні виставки «Уроки минулого (до Дня пам’яті жертвам Голокосту)», «Свіча пам’яті жертвам Голокосту».

26.01.2024


Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Пропонуємо до вашої уваги книгу видатного історика Тімоті Снайдера.

Дивитись «Літературний гід»

26.01.2024


Творці Соборності України

Проголошення соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі, що увінчав соборницькі прагнення українців, розділених кордонами тогочасних імперій. На початку ХХ століття після падіння імперій українці об’єдналися у власній державі. Сьогодні, через 105 років після проголошення Акта Злуки, ми обʼєднані у відстоюванні своєї незалежності і держави. А після перемоги над російським агресором Україна відновить свою соборність.

Дивитись «Віртуальні виставки»

22.01.2024


Сто років Сергію Параджанову. Літературно-кінематографічний гід

Вірменин грузинського походження, творець візитної картки українського поетичного кіно, український і вірменський кінорежисер, народний артист УРСР (1990), лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (1991, посмертно) Сергій Йосипович Параджанов народився сто років тому, 9 січня 1924-го року.

Дивитись «Літературний гід»

08.01.2024 


Академічна доброчесність

В п’ятницю 22 грудня 2023 року відбулась зустріч зі здобувачами вищої освіти спеціальностей «Музичне мистецтво» і «Хореографія». Темою заходу стала «Академічна доброчесність у сучасному освітньому просторі (антиплагіатні програми)».

Дивитись «Академічна доброчесність»

22.12.2023


«Сяйво Різдва»

Різдво є великим святом, встановленим на спогад про народження Ісуса Христа в Вифлеємі. Різдво Христове – одне з найважливіших християнських свят, державне свято в більш ніж 100 країнах світу, серед них і Україна.

Бібліотека БДПУ презентує віртуальну виставку «Сяйво Різдва», яка ознайомить вас з традиціями святкування Різдва в різних країнах і художньою літературою для дорослих і дітей.

Дивитись «Віртуальні виставки»«Інтелектуально-пізнавальні заходи»

20.12.2023


«Я приніс тобі запах слова» Микола Хвильовий (До 130 річчя з дня народження)

13 грудня виповнюється 130 років від дня народження Миколи Хвильового  – українського прозаїка, поета, публіциста, політичного діяча, одного з найвідоміших представників «Розстріляного відродження». Бібліотека презентує виставку літератури, де представлені твори М. Хвильового, біографічна література, літературознавчі дослідження.

Дивитись «Віртуальні виставки»

12.12.2023


День збройних сил України

6 грудня відзначаємо державне свято – День Збройних сил України. Це свято справжньої мужності, героїзму і відваги. Висловлюємо вам щиру подяку за героїчне виконання військового обов’язку, мужність і рішучість на полі бою.

Схиляємо голови перед пам’яттю героїв, які віддали своє життя за Україну. Ми завжди пам’ятатимемо їх подвиг.

Прекрасні вірші, створені нашими захисниками, талановитими поетами і воїнами ви можете прочитати в нових книжках.

Дивитись «Літературний гід»

06.12.2023


Фронтмени. Media

В проєкті «Війна. Культура. Людина» знайомимо з новим медіа для творчих особистостей в лавах ЗСУ.

Дивитись «Війна. Культура. Людина»

06.12.2023


Міжнародний день волонтера

5 грудня Україна і світ відзначають Міжнародний день волонтера. Особливо актуальним це свято є сьогодні, адже на плечах волонтерів лежить неабияка допомога та відповідальність під час війни. Ми закликаємо прочитати про це гарну книжку і розповідаємо про нашу волонтерську роботу.

Дивитись  «Літературний гід»

05.12.2023


Літературний гід

Можливість розповісти про новинки літератури  в форматі відео-конференції  плідно використовується бібліотекою університету вже протягом листопада. Другу і останню середу кожну місяця ми розповідаємо про нові книги , видавничі проекти, цікавих, оригінальних авторів. 

Дивитись «Інтелектуально-пізнавальні заходи»

29.11.2023


Голодомор в Україні (1932—1933)

У суботу, 25 листопада, Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років – геноциду Українського народу, та масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.  Бібліотека пропонує ознайомитись з літературою про ці трагічні події.

Дивитись «Виставки»: «Схилимо голови, схилимо», «Здобути з жахіття сенс: художня література про трагедію Голодомору», віртуальна виставка «Схилимо голови, схилимо».

24.11.2023


Сторінка: 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11