Гуманітарні е- бібліотеки

Оновлено: 09.04.2019


• History

Пізнавайте історію рідної країни разом з History. Розробки уроків, відео, атласи з історії України, реферати, ЗНО та книги по історії можливо знайти на цьому порталі.

• Територія терору

На сайті відображені наукові та довідкові  матеріали з історії  світових війн,  жива історія, свідчення очевидців, публікації, архіви документів, фото та відео матеріали та повнотекстова е-бібліотека.

• Український інститут  національної пам’яті

Український інститут національної пам’яті є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра культури і який реалізує державну політику у сфері відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу. Основними завданнями Інституту є: 1) організація всебічного вивчення історії українського державотворення, етапів боротьби за відновлення державності та поширення відповідної інформації в Україні та світі; 2) здійснення комплексу заходів з увічнення пам’яті учасників українського визвольного руху, Української революції 1917-1921 років, воєн, жертв Голодомору 1932-1933 років, масового голоду 1921-1923, 1946-1947 років та політичних репресій, осіб, які брали участь у захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, а також в антитерористичних операціях; 3) організація дослідження історичної спадщини та сприяння інтеграції в українське суспільство національних меншин і корінних народів; 4) популяризація історії України, її видатних особистостей; 5)подолання історичних міфів.

• Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України

Спеціалізована українська наукова установа в галузі археографії, джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін у складі Національної академії наук України.

•AUP.Ru

AUP.Ru — Бібліотека економічної та ділової літератури. На сайті розміщені електронні навчальні посібники, методичні матеріали і наукові монографії з питань економіки, фінансів, менеджменту і маркетингу на підприємстві. У окремому розділі публікуються учбові і наукові статті.

•Бібліотека Гумер

Електронна бібліотека для студентів і викладачів гуманітарного профілю. Колекція книг по історії, культурології, філософії, політології, літературознавству, мовознавству, журналістиці, психології, педагогіці, праву, економіці і т. ін.

•Електронна бібліотека світової літератури

Бібліотека поповнювалася хронологічно, починаючи з давньогрецької літератури. На сьогодні більш-менш повно представлена давньогрецька та давньоримська література, Середньовічна література, а також література для дітей. Менш повно — література Відродження та XVII століття. У розділі «Художня література» автори розміщені хронологічно, в інших — за алфавітом.

•Бібліотека українського мистецтва

Проект Бібліотека українського мистецтва відкрито 5 червня 2014 року. На сьогодні це найвичерпніше в Інтернеті джерело інформації про історію українського мистецтва. На сайті зібрані біографії понад 250 художників, і розділ цей постійно поповнюється.

Основний контент сайту складається з повнотекстових електронних копій книг про українських художників та українське мистецтво, виданих протягом ХХ століття в Україні та за кордоном. На сайті також є розділи  Журнали, Статті, Дитячі книги з ілюстраціями українських художників.

•Віртуальна бібліотека представництва ЄС в Україні

На сайті розміщені повнотекстові угоди ЄС, стратегії, консолідовані договори, реформи, методичні рекомендації, словники та довідники.

•Електронна колекція підручників

Електронна колекція навчалних посібників з соціально-економічних і гуманітарних наук.

Українські народні пісні

Пісенна культура українського народу багатьма своїми джерельцями впадає в океан культури світової. Пісня колискова, весільна, лірична супроводжує нас від народження до останньої межі, все це ви маєте змогу знайти на порталі «Українські народні пісні».

Археологія. ру

На сайті ви знайде інформацію про дослідницькі центри, музеї, пам’ятники та розкопки: північного Причорномор’я,  Європи і Азії, також бібліографію та тексти античних авторів – Греції, Рима, Сходу, Візантія. Дізнаєтесь про історичні дослідження: Стародавнього Риму, Стародавньої Греції Візантії.

Педагогіка:

•Педагогічна бібліотека

Педагогічна бібліотека,  що постійно поповнюється. Багато книжок з літератури,   педагогіки, її прикладних галузях, а також наук медичного і гуманітарного циклів, що мають відношення до виховання і навчання дітей. Популярні і наукові видання, підручники, статті з періодики: педагогічна бібліотека — це фонд доступної кожному інформації.

•Освітній портал «Педагогічна преса»

Освітній портал ПедПРЕСА розповідає про середню та вищу освіту в Україні, ЗНО, науковий світ, студентське життя, відео арт-школу. Завдяки «корисному відео» є можливість побувати на вебінарах, зустрічах і конференціях з педагогічної тематики.

•Педагогічний музей України

Музей володіє колекціями підручників, документів, фотографій, періодичних педагогічних видань, педагогічних посібників XIX-XX століть, матеріалами про репресованих вчителів, комплектами матеріалів вчителів і вчених-педагогів України, методичних посібників та технічних засобів навчання різних епох.

•WEB- Мультимедіа енциклопедія «Історія педагогіки»

Цей сайт  — певна спроба створити компонент майбутнього освітнього середовища, у якому буде комфортно як викладачам, так і студентам, де нові інформаційні технології стануть служити такій традиційній, але дуже важливій дисципліні, як «Історія педагогіки».  За рахунок мультимедіа  створено структуру, що відповідає сучасним вимогам кредитно-модульної системи, а також  сучасну WEB-систему оцінювання якості підготовки і самопідготовки студентів.

•Всеукраїнський  портал «Початкове навчання»

На сайті розміщені нормативно-правові документи, статті, методичні розробки уроків, відеотека та бібліотека для вихователів днз та вчителів початкових класів.

 

Бібліотека. Бердянський державний педагогічний університет