«Єдина свобода в цьому світі – це свобода творця» – Галина Пагутяк

459 переглядів

21.11.2017


ГАЛИНА ПАГУТЯК

Галина Пагутяк – одна з найбільш таємничих українських письменниць.

Народилась Галина Василівна Москалець, відома під псевдонімом Галини Пагутяк, 26 липня 1958 року в селі Залокоть Дрогобицького району на Львівщині, пізніше родина переїхала в Уріж. Згодом це село стане місцем дії багатьох її творів. Зараз Галина Пагутяк живе у Львові. Вона закінчила українську філологію Київського державного університету ім. Т. Шевченка (зараз – Київський національний університет ім. Т. Шевченка). Працювала у школі, у Дрогобицькому краєзнавчому музеї, приватній школі, Львівській картинній галереї. Є членом Національного союзу письменників України, працює у правозахисній організації. 

Чи жартома, чи ні, але по материнській лінії Галина Пагутяк вважає себе нащадком графа Дракули, або Влада ІІІ Цепеша, волоського воєводи, який жив у ХV столітті. І не дуже цим засмучена. Відьми, чаклунство, ельфи, фольклор, давні цивілізації, історія та етнографічні розвідки – все це тонко входить в коло інтересів письменниці, пронизуючи її творчість особливою атмосферою таємничості та глибини.

Галина Пагутяк увійшла в літературу двадцятитрьохрічною дівчиною.

«Вона ввійшла, не постукавши і не попросивши дозволу ввійти, вона влетіла через димар і змусила рахуватися з нею. Їй вдалося обійтися без творів, яких вимагала епоха, а разом з тим подарувати твори, яких вимагала душа», – так пише про неї Юрій Винничук.

Продовження читайте тут↓

Примітка:

Для того щоб, переглянути матеріал на весь екран, натісніть «три вертикальні крапки»  та оберіть «повноекранний режим».