Олесь Бродяга «Покаяння», «Золоті тенета» ( 20 років від написання)

20.10.2020


У 1938 році 10 березня в селі Н-Сірогози, Херсонської  області народився майбутній архітектор, письменник Олександр Михайлович Бродецький (Олесь Бродяга). У 1965 закінчив Київський інженерно-будівельний інститут за фахом  інженер-будівельник, 1980 – Запорізький машинобудівний інститут за спеціальністю  інженер-електромеханік. У 1962-1973 роках працює інженером проектного інституту «Укрміськбудпроект», головним інженером Запорізької бригади об’єднання «Харківський сантехпроект», начальником сантехнічного відділу Запорізького філіалу Харківського інституту «Укргіпроенергопром».  У1973-2004 роках обіймає посаду в.о.директора, заступника головного інженера, головного інженера проектів інституту «Гіпроелектро». Також Олександр Михайлович був головним інженером проектів будови Зимового саду 5-ї міської лікарні екстремальної медицини (1994), Святогеоргіївської церкви у м. Запоріжжя (1995), реконструкції шести церков у Запорізькій області.

Його літературний псевдонім – Олесь Бродяга. Поруч із серйозною професією, він був також членом Міжнародної асоціації гумористів «Весела Січ», з 2005 року  – член правління, секретар Конгресу літераторів України в Запорізькій області. Його творчий доробок сягає  25 книг, серед яких «Половодье души» (1995), «Бурелом» (1996), «На вершине» (2004), «Многоточие жизни…: повествование» (2008) та ін.

Бродяга Олесь (Бродецький О.) Золоті тенета: поезії. / Олесь Бродяга. – Запорожье: «Полиграф», 2000. – 60 с.

Бродецкий А. Покаяние : стихи. / А. Бродецкий. – Запорожье, 1995. – 52 с.

Саме цього року виповнюється 20 років його збіркам «Покаяння», «Золоті тенета». Що там? Які вірші сховані у цих книжках? Ці збірки наповненні життям та переживаннями поета. У них є все – і дитинство, і гіркота розчарування, і перше кохання, і соціальні проблеми. Там є все, що читач може взяти для себе. В кожному вірші, в кожному рядку відчувається душа автора, його частинка.

Гортаючи сторінки, ніколи не залишишся байдужим, очі так і прикиплять до рядків, де можна знайти щось своє…таке близьке та рідне. Знайти те, що подобається, до чого як то кажуть «лежить душа». Візьміть у руки збірку і Ви неодмінно закохаєтесь у творчість Олеся Бродяги, нашого земляка та такої всебічно розвиненої людини.