Ішіґуро Кадзуо

09.10.2017

Нобелівську премію з літератури отримав Ішіґуро Кадзуо 


Він відзначений, як письменник, «який в романах великої емоційної сили розкрив безодню під нашим ілюзорним відчуттям зв’язку зі світом».

Ішіґуро Кадзуо народився в 1954 році в Нагасакі, Японія. У 1960 році переїхав з родиною в місто Гілфорд в британському графстві Суррей. Отримав бакалаврську ступінь з англійської мови та філософії, а також ступінь магістра мистецтв. З 1982 року є громадянином Великобританії.

Перші оповідання опублікував у збірнику «Introduction 7: Stories by New Writers» в 1981 році. Роком пізніше вийшов перший роман Ішіґуро «Там, де в серпанку пагорби». З 1989 року перебуває в Королівському літературному суспільстві. Ішіґуро нагороджений премією «Уітбред» за свій другий роман «Художник хиткого світу» і Букерівською премією за свій найвідоміший твір – роман «Залишок дня». Крім того, романи «Коли ми були сиротами» і «Не відпускай мене» номінувалися на Букерівську премію. Ішіґуро також написав у співавторстві 4 пісні для джазової співачки Стейсі Кент під час запису альбому Breakfast on the Morning Tram 2007 року. 

Ішігуро Кадзуо. Не відпускай мене / Кадзуо Ішигуро ; перекл. з англ. Софії Андрухович. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 336 с.

Українською перекладена одна книжка автора «Не відпускай мене» завдяки Софії Андрухович, яка вийшла 2016 року у Видавництві Старого Лева.

Приємно бути однодумцями Нобелівського комітету. Цю книгу було представлено на «Літературному гіді» в публікації «Книги про які говорять».

В закритій британській школі виховують дітей, пильно, дуже пильно стежачи за їх здоров’ям та розвитком. У дітей немає батьків та родичів взагалі. Їх виховують у дусі жертовного служіння і живуть вони дуже недовго. У цієї антиутопії два різновиди читачів. Одні до кінця книги чекають бунту. Інші бачать в трагедії дивних дітей метафору людського життя .

Исигуро К. Остаток дня / Кадзуо Исигуро. – М. : Эксмо, 2007. – 304 с.

Уявіть собі, що дворецький з абатства Даунтон запитає себе, на що він витратив своє життя. Саме таке питання постає перед героєм книги «Залишок дня», ідеальним дворецьким Стивенсом. Служіння, честь, самозречення, чи завжди вичерпується ними сенс людського існування? Книгу називають найбільш «британським» романом сучасності. В ній зустрілись буденні: «Вівсянка, сер», «Так сер» і цілком самурайська безстрашність автора перед темною прірвою питань без відповіді. Існує довершена екранізація з Ентоні Хопкінсом та Емою Томсон у головних ролях.

Исигуро К. Погребенный великан / Кадзуо Исигуро. – М. : Эксмо,2016. – 416 с.

Перед нами казка, фентезі з драконами, тролями, зачарованими  монастирями, та зловісними печерами. А ще є сірий туман, що забирає у людей пам’ять про найнеобхідніші речі. І тут казка непомітно зникає і з нами починає працювати текст – притча про колективну пам’ять і колективну провину. Разом з героями ми дістаємось до розгадки зловісної таємниці….  Але краще б  її не знати взагалі.

Исигуро К. Художник зыбкого мира / Кадзуо Исигуро. – М. : Эксмо, 2007. – 304 с.

Дивна  повість – обманка, її головний герой літній вчитель малювання, добра, щедра людина розповідає учням про своє життя під час війни. Разом з  читачами він навіть шукає свідоцтв та артефактів…..а може ховає страшну правду.

Исигуро К. Когда мы были сиротами / Кадзуо Исигуро. – М. : АСТ, 2002. – 350 с.

Геніальний детектив шукає своїх батьків, зниклих дуже давно. А ще все життя грає самого себе, людину успішну, знамениту, впливаючу на таємні пружини влади. Він майже вірить в цей театр одного актора, і тут трагічна таємниця розкривається…