Відпочиваємо з книгою

28.06.2017


Читаємо на відпочинку.

Пропонуємо якісний нон – фікшн, історію таємничої містифікації (а можливо і неймовірної правди), довгоочікуване продовження детективної серії про Харрі Холе, дотепну веселу і дуже печальну антиутопію, новий фантастично пригодницький роман.

Талеб Нассим  Антикрихкість. Як отримати вигоду з хаосу /  Нассим Ніколас Талеб. – К. : Наш формат, 2017. – 315 с.

Автор — американський економіст і трейдер. Вивчає вплив випадкових і непередбачувальних подій на світову економіку та історію людства. Книга розповідає про чудову якість, для  якої Нассим Талеб і придумав цю назву.

В світі, де так багато невизначеності, хаосу і катастроф,  бути антикрихким –  найцінніша якість. Це значить, при зіткненні з неочікуваними труднощами і хаосом не просто вистояти, а стати кращим, розвиватися і вдосконалюватися. Автор сформулював принципи, дотримуючись яких, можна навчитись діяти таким чином, щоб непередбачувана невизначеність («Чорний лебідь») не нашкодила, а стала стимулом до розвитку. Книга допоможе приймати оптимальні рішення, навчить оцінювати  ризики.   

Кіз Д. Таємнича історія Біллі Міллігана / Деніел Кіз;  пер. з англійської Олени Стусенко. — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. — 512 с. 

Дивна історія трапилася в типовому американському містечку. Молодий чоловік на ім’я Біллі Мілліган звинувачується у злочинах, яких не коїв чи просто не пам’ятає цього. З’ясувалося, що у свідомості Біллі мешкає двадцять чотири особистості, які по черзі контролюють його розум. Та чи стане цей факт виправдальним для трьох зґвалтувань, на які відважилась одна з особистостей хлопця.

Таємнича історія заснована на реальних подіях. Деніел Кіз особисто спілкувався з Біллі, а також з усіма, хто був причетний до цієї справи.

 

Несбе Ю. Жажда / Ю. Несбе . – М. : Азбука, 2017. – 512 с.

Після «Поліції» — десятої книги з серії про Харрі Холе – автор заявив про закінчення історії. Вийшли романи «Син», «Кров на снігу». Фанати читали, захоплювались і все ж мріяли про зустріч з харизматичним інспектором, що має алкогольну залежність, жахливий характер і велике добре серце.  На щастя, не тільки нам, але й автору не вистачало старшого інспектора кримінальної поліції Осло, який вміє вершити справжні чудеса в сфері кримінального розшуку.

«Жажда» починається з серії вбивств – в Осло гинуть  молоді жінки, кожна з яких отримала запрошення на побачення в соціальній мережі. Поліція Осло звертається за допомогою до  Харрі Холле.

Успенский М. Райская машина / Михаил Успенский. – М. : Эксмо, 2009. – 320 с.

Роман Мерлин, проживши декілька років у сибірській тайзі в повному відриві від світу повертається до людей – і не впізнає нічого. Він розгублено заново відкриває для себе рідне місто, тільки встигаючи ховатись від зазомбованих агресивних придурків.  По планеті поширюється паніка, всі твердять про евакуацію, тому, що з землею ось – ось зіткнеться величезний астероїд, а десь в глибині космосу є  інша добра планета Хімей, де на всіх вистачить місця.

Це прадавня батьківщина людства, куди пора повернутись, забутий Едем. Туди уже зараз дбайливо відправляють старих, хворих і бідних.

Йти з усіма? Чи залишитись з одиницями? Тем більше, що є підозра: хтось глобально бреше.  Але хто?  І навіщо? Просто якийсь кінець світу.  

«И впечатление от этого отличного романа, столь быстро сметаемого с полок (и, хочется надеяться, все-таки осмысливаемого, а не только глотаемого за день) – весьма двойственное. Как будто очень хороший и давно не напоминавший о себе друг неожиданно позвонил из таинственного далека, чтобы предупредить о крайне серьезных вещах». (Дм. Быков )

Книга написана у 2009 році, зараз читається як правдиве пророцтво.

Курков А. Львівська гастроль Джимі Хендрікса / Андрій Курков. – Х. : Фоліо, 2012 с.

«У житті найцікавіше — це життя», — сказав одного разу письменник, звертаючись до своїх читачів. І його новий роман «Львівська гастроль Джимі Хендрікса», де переплітаються дійсність і вигадка, де немає межі між реальністю і сюрреалізмом, яскраве тому підтвердження. Над сухопутним Львовом літають чайки, і в місті часом пахне морем.

Колишні хіпі в компанії з екс-капітаном КДБ збираються на Личаківському цвинтарі біля могили… американського рок-співака і гітариста Джимі Хендрікса. А по стародавніх вулицях міста носиться ночами старенька іномарка з людьми, жадаючими вилікуватися…