Цікаво, пізнавально, захоплююче: читаємо влітку

04.07.2018


 

Що читати на відпочинку, щоб…. 

Поринути у Британію 19-го століття і зустріти 20–те.

Байетт А. Детская книга / Антония Байетт – М. : Азбука, Иностранка, 2016. – 832с

«Гесиод писав, що люди золотого віку жили сотні  років – в вічній весні, вічній молодості. В срібному віці, дитинство продовжувалось  багато років. Люди не дорослішали, потім старіли та помирали.» Цей роман складається з трьох частин: золотий, срібний і свинцевий  віки. Три хлопчики, три сім’ї, вся Британія: консерватори і фабіанці, художники і майстри маріонеток, банкіри і суфражистки. І казки, дуже багато казок. Всі вони закінчаться у 1914–му.

Чому ж все – таки дитяча книга? Можливо тому, що герої її вірили в казки, створювали ці казки для інших: словами, ляльками, глиною, фарбами, сріблом і золотом. А ще руйнували ці казки, приходячи з золотого віку до свинцевого.     

Посміхнутись і втішитись душею: 

Флегг Ф. Рай где – то рядом / Фанни Флегг. – М. : Фантом-Пресс, 2011. – 250с.

Життя дуже дивна штука. Тільки — но невтомна Елнер вилізла на дерево, щоб набрати солодких плодів інжиру. І за кілька секунд необережного спілкування з бджолами вона вже енергійно спілкується з Господом Богом і пожильцями раю. Елмер насолоджується небесними бесідами. А на землі тим  часом відбувається щось нечуване. Її вразлива племінниця Норма втратила свідомість. 

Її приятель Лютер звалився в яму разом з вантажівкою. Її сусідка Вербена з переляку не відпускає від себе Біблію. Мудрий іронічний і веселий Господь дійшов до висновку, що Елмер до раю поки що ранувато і послав її розібратись зі справами земними. А рай виявляється зовсім поруч – там де нас люблять, там де ми потрібні. Якщо ви не читали книг Фанні Флегг подібний анонс може вас не зворушити. Спробуйте почитати і ви повірите в диво : в можливість писати добрі веселі книги без єдиної фальшивої ноти.

Відчути смак і насолоду прекрасної кави 

Вінничук Ю. Таємниці львівської кави / Юрий Винничук. –  Львів : Видавництво Старого Лева, 2013. – 208 с.

Львів – місто з ароматом кави, особливого напою, що змінює настрій і долю людини. Адже саме за горнятком запашної кави ухвалюють важливі рішення, освідчуються в коханні. Кава і Львів – це дві легенди, поєднані в єдине ціле. З книгою «Таємниці львівської кави» ви здійсните навколосвітню подорож, опинитеся у найкращих львівських кав’ярнях минулого й сучасного та навчитеся готувати найсмачнішу, найароматнішу і найромантичнішу львівську каву.

Дізнатись до чого може довести користування чужим айфоном:

Глуховский Д. Текст / Дмитрий Глуховский . – М. : АСТ, 2017 – 320 с.

Студент Ілля опирався обшуку в нічному клубі і   провів у тюрмі  шість років за підкинуті наркотики. Сюжет спершу розвивається за   законами звичайного бойовика: герой виходить з тюрми і вбиває людину, яка поламала йому життя. Але це не розв’язка, а тільки зав’язка подій: у руках  Іллі опиняється телефон ворога  і приходить спокуса приміряти на себе чуже життя.

 

Опинитись в атмосфері трилера: 

Варгас Фред. Мерщій тікай і довго не повертайся / Фред Варгас. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля,  2016. – 336 с.

У французькій столиці відбувається щось незрозуміле і зловісне. На дверях квартир мирних парижан з’являються дивні перевернуті четвірки, а на жвавому перехресті невідомий чоловік виголошує публіці незрозумілі об’яви. Спершу  це здається  невинними пустощами і випадковим безумством. А потім за одними дверима з четвіркою знаходять труп і старший комісар Адамберг починає свою роботу. Він швидко починає розуміти, що ця зловісна історія почалась насправді дуже давно.

Герой детективних романів французької письменниці Фред Варгас – вічно задумливий комісар Адамберг — приніс їй світову славу і поповнив когорту великих детективів, подібних Шерлоку Холмсу та Еркюлю Пуаро.

Стати африканським павіаном 

Сапольски Р. Записки примата. Необычная жизнь ученого среди павианов / Роберт Сапольски. – М. : Альбина нон фикшн, 2018 – 424 с.

      «Стенфордський професор розповідає, як ще підлітком закохався у приматів, спочатку мріяв досліджувати горил, але в результаті багато років спостерігав за павіанами. Смішні і зворушливі історії про життя великого стада павіанів, бо карколомні підйоми і швидкі падіння, читається наче «Гра престолів». А до цього ще тонкі і спостережливі репортажі про Африку 80-х та 90-х. Сапольскі чудовий оповідач, іронічний і люблячий тих, за ким спостерігає. Почитайте книгу і візьміться за лекції. Сапольскі того вартий. 5 з 5».

View more on Владислав Івченко’s website

 «В стадо павианов я попал на двадцать первом году жизни. Быть степным павианом я никогда не думал: наоборот, все детство и юность я провел в уверенности, что стану горной гориллой. Ребенком в Нью-Йорке я правдами и неправдами постоянно тянул мать в Музей естественной истории, где часами разглядывал африканские диорамы и мечтал пожить там, внутри. Жизнь легконогой зебры, скачущей по травянистым равнинам, казалась мне весьма заманчивой, а иногда я мог задумать одолеть свою младенческую пухлость и возносился до мечты побыть жирафом».