Пам’ятники книгам та читачам

29.09.2020


Сьогодні відзначають Всеукраїнський день бібліотек. Кожна бібліотека – острівець духовності, а кожен бібліотекар – хранитель духовних скарбів. Жодна бібліотека не існувала би без книги та читачів, тому саме сьогодні ми присвячуємо нашу добірку пам’ятникам книг. У світі існує безліч таких пам’ятників, причому не тільки в Україні, але і в інших країнах. Отже розпочнемо наше знайомство з деякими з них.

«У чарівний світ розкритої книги всім доступний вхід» (М. Гафурі)

Існує безліч пам’ятників у вигляді розкритої книги.

 

Також є досить велика кількість памя’тників, схожих один на одного, при цьому знаходяться вони в різних країнах та мають свою історію.

Пам’ятник книзі в Чилі

Пам’ятник книзі в Китаї

м. Мічиган, США

Пам’ятник книзі


Спрінгфілд, штат Массачусетс, США

Пам’ятник на честь письменника О. Генрі в Грінсборо. США

Пам’ятник книзі в місті Кемер, Туреччина

Пам’ятник книзі в Ростові-на-Дону. Росія


«Відкрита книга». Барнаул, Росія

м. Новокузнецьк, Росія

Пам’ятник юним читачам

Пам’ятник юному читачеві в м. Кошоктон, США.


м. Дублін, Ірландія

Персонаж з книг Террі Аллена перед бібліотекою Голландії в кампусі Університету штату Вашингтон (США).

Пам’ятник Книзі. Оксфорд, Великобританія

Пам’ятник Книзі.


Кожна лавка присвячена певному турецькому поетові. Лавки зроблені у вигляді відкритих книг з віршами поетів, бажаючий може приєднатися до читання.

Книжкові лавки в Болгарії

Книжкові лавки у Стамбулі, Туречина.

Пам’ятник Корану в м. Шарджа, ОАЕ

Пам’ятник Книзі. Перу

Багато атр-обєктів, присвячених студентові, та пам’ятників книзі установлено біля корпусів університетів. Давайте поглянемо на них.

Новий артоб’єкт «Коло знань»  — який символізує безперервність навчання.

Україна, м. Бердянськ. 5-й корпус БДПУ.

20-метровий пам’ятник «Der moderne Buchdruck» вагою 35 тонн, що складається з 17 книг німецьких авторів встановлено в Берліні, навпроти університету братів Гумбольта на честь «батька» сучасного друкарства Йоганна Гутенберга.

м. Берлін, Німеччина

Роздуми про Маленького принца Санкт-Петербург, Росія

Дворик філологічного факультету Санкт-Петербурзького державного університету. 

Україна. м. Київ.

У парку КПІ біля першого корпусу: «Сходи пізнання» символізує шлях освіти студента.

Вирізали композицію зі старого зламаного грозою дерева.


Відкрито монумент книзі, встановленого навпроти Каршінського державного університету. Встановлення монумента стало логічним продовженням проведеної в країні масштабної роботи по залученню молоді до читання книг.

м. Карші, Узбекистан

На території студмістечка Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка було відкрито пам’ятник «Граніт науки».  Згідно з повідомленням, пам’ятник являє собою 2-метровий гранітний камінь, на якому лежать книги, а зверху на них сидить символ мудрості — сова.

м. Полтава, Україна

Встановлено 14 вересня 2001 біля входу в Саратовський державний соціально-економічний університет. Студент сидить на стосі книжок і посилено зубрить якийсь предмет. Тому неофіційна назва пам’ятника — «Ніч перед іспитом».

м. Саратов, Росія

А в місті Льовен, в Бельгії, серед місцевого населення  популярна композиція, присвячена Льовенському студенту, виконана в досить веселій манері, змушує посміхнутися. Бельгійський студент-читач настільки перечитує в ніч перед іспитом, що змушений поливати себе кока-колою.

«Очі читача строгіші судді, чим вуха слухача» (Вольтер)

У різних містах світу існує величезна кількість скульптурних композицій, меморіальних дощок та бюстів, присвячених книгам, літераторам і героям їхніх творів. Але без читача книга перетворюється в простий стос паперу під палітуркою. Тому, як сама книга і її автор, читач теж заслуговує, щоб його увіковічили в пам’ятнику!

Мабуть, найпопулярніші композиції на цю тему — невеликі міські скульптури, що зображують людей з книгою. Це навіть не пам’ятники, а скоріше архітектурні фантазії на тему «людина читає». Такі скульптури буквально розкидані по всіх містах світу.

Не обійшли стороною маленьких читачів, про них також створено безліч арт-обєктів.

Колекція Maprang Bronze

Ці  читаючі арт-обєкти походять з фабрики Maprang Bronze Collection, розташованої в Бангкоку, Таїланд.

Історія читання і книжкових пам’яток велика і різноманітна. Серед них є смішні і милі, змушують усміхнутися. Є екзотичні і несподівані, що змушують задуматися. Ці кам’яні статуї виникали в залежності від того, яка фантазія приходила в голову скульпторів, які у них виникали асоціації та образи. Цих милих шедеврів в світі існує безліч, давайте поглянемо на них.

«Книга — велика річ, поки людина вміє нею користуватися» (О.О. Блок)

Отже, давайте користуватися книгами, захоплюватися та вивчати їх. Сподіваємося, вам добірка пам’ятників про книгу сподобалася.

Чекаємо вас в бібліотеці!