Display – кросинг

  • 08.09.2017
  • "Мрій! Читай! Мандруй!"

Завдяки появі Інтернету люди отримали можливість подорожувати, не встаючи з крісла. Причому подорожувати не лише по Землі і Місяцю, а навіть і по Марсу. Але почати подорож краще всього з рідної планети. Це з Космосу вона виглядає як величезна голуба куля, а близьке знайомство відкриває чудові краєвиди високогірного Тибету, піраміди Єгипту, канали Венеції, сипучі піски Марокко, або безкраї золотаві поля нашої неньки України.

Ми завжди чекаємо від подорожі тільки гарного, бо це чудова нагода побачити цікаві місця та пейзажі, відчути різні запахи, і взагалі, отримати нові враження.

І наша виставка, яку ми підготували в рамках проекту «Display-кросинг», організованого Молодіжною секцією Української Бібліотечної Асоціації, пропонує ознайомитись з невеликою частиною багатих бібліотечних ресурсів щодо міжнародного туризму, запросити всіх бажаючих до подорожі за туристичними маршрутами по рідному краю, або вибрати чудову художню книгу про подорожування.

 

«Бібліотечні мандри з героями книг»

Навіть якщо зараз ви не можете дозволити собі реальної подорожі, її можна почати з гарної книги, яка занурить вас у карколомні пригоди поряд з героями казок, такими як Нільс, що подорожує з гусаками, чи послухати казкові побрехеньки барона Мюнхаузена. Можна пройди берегами Онтаріо поряд зі Слідопитом Фенімора Купера, або підслухати що розказують  джунглі маленькому Мауглі.

А чи знаєте ви, що Ільф і Петров, які створили Остапа Бендера, написали книгу про подорож по Америці – «Одноповерхова Америка», а Віктор Некрасов, який славиться своєю військовою прозою, написав прекрасні подорожні нариси «По обидві сторони океану»? Що молодий Гончаров у «Фрегат Паллада» відтворив свої записки про трирічну кругосвітню експедицію генерала Путятіна? Про все це і багато  іншого ви можете взнати, з нашої експозиції. Підбирайте любу книгу собі до вподоби.

«Рідний край»

Тема подорожі об'єднує усіх без виключення. І напевно не знайдеться у світі людини, яка хоч би раз не побувала в подорожі навіть недалеко від будинку. Тим паче, що про наш край згадується у книгах та документах з давніх часів.

Острів Хортиця, Кам’яні могили, та й сам Бердянськ, який в цьому році став одним із призерів Семи див України – все це маленька частка історичних пам’яток Запорізького краю, прабатьківщини запорізького козацтва. Хтось приїжджає сюди здалеку щоб відчути цей особливий козацький дух, доторкнутись до тієї історії, повз яку ми проходимо щодня.

Подорожуючи Запоріжжям і показуючи його через призму своїх фотографій та вражень, ми розказуємо іншим яка красива наша земля, причому за красою природи не обов'язково їхати за тридев'ять земель, вона поруч, можна просто відправитися за місто, і насолоджуватися цією величчю природи. А як цікаво, виявляється  відкривати своє рідне місто з його цікавими пам’ятниками!

«Спогади та враження»

Чи знаєте ви, що Пушкін багато подорожував, а Гоголь об'їздив Європу та  вчинив паломництво в Палестину? Що Іван Франко був неперевершеним організатором багатьох науково-пізнавальних подорожей та експедицій? Ми думаємо, що і вони також привозили з цих поїздок якісь дрібні сувеніри, та ділились своїми спогадами з друзями. Зовсім так, як зараз ділимось з вами ми. Бо враження, які ми отримуємо у подорожах, надовго залишаються з нами у наших офісах та заставляють мрійно примружувати очі.

І ми маємо надію, що побачивши наш «Display-кросинг», ви подумаєте, а чому досі ще не потрапили в ці місці, і що туди таки варто поїхати…

 

Колись з масовим поширенням телевізорів, пророкували зникнення книг, театрів та радіостанцій. Відтоді пройшло вже сімдесят років, а радіо, театри і книги не менш затребувані, ніж раніше. МРІЙТЕ, ЧИТАЙТЕ, МАНДРУЙТЕ і світ підкориться вам!

Голосуємо Facebook – Display – кросинг