Новини та події


«Поезія – це свято, як любов»: жіночі поетичні голоси

  • Поезія – це завжди неповторність,
  • Якийсь безсмертний дотик до душі.
  •                                           Л. Костенко

Дивитись «Виставки»

18.03.2021

До вершин викладацької майстерності: розробки  уроків з історії та правознавства  

В методичних розробках приведені різні види уроків, які підготовлені із застосуванням сучасних інноваційних технологій, новітніх форм і методів роботи. Ці методики сприяють підвищенню предметної компетентності та розвитку творчих здібностей учнів.

Дивитись «Виставки»

12.03.2021


Прославлені українки

Видатні українські жінки своєю багатогранною діяльністю вплинули на розвиток і становлення української нації, суспільства, держави. Вони внесли вагомий вклад в розвиток мистецтва, освіти, науки, літератури і багато інших сфер життя. Тому напередодні свята 8-го березня пропонуємо вашій увазі екскурс в історію славного жіноцтва України, чиї заслуги є предметом гордості всього людства.

Дивитись «Виставки»

04.03.2021


Бібліотека продовжує систему відкритих переглядів матеріалів під рубрикою «Актуально». Тема 2: Академічна доброчесність. Критерії якості наукового дослідження.

Дивитись «Виставки»

24.02.2021 


«Культурна героїня 21 століття»  (до 150-річчя від дня народження Лесі Українки)

Читаємо про Лесю Українку : новий погляд, новий контекст, нові виклики.

Дивитись «Літературний гід»

24.02.2021


Плекаємо рідну мову

Мова – це код нації, самоідентичність народу, той хто плекає мову має шанс на розвиток та процвітання. Пізнавайте, вчить, досліджуйте рідну мову, вона ще має в собі безліч незвіданих граней.

Дивитись «Виставки»

19.02.2021


Пам’яті Небесної сотні присвячується…

19 лютого для студентів гуманітарно-економічного факультету відбувся захід, присвячений Дню пам’яті Небесної сотні, до якого бібліотека презентувала Літературний гід «Народжені вільними». Студенти, викладачі, та громадськість міста ознайомились з книгами репортажів, свідченнями очевидців, аналітикою науковців, збірками ліричної поезії і захоплюючими зразками художньої прози. Таким постає усвідомлений в слові досвід Майдану. Осмислення продовжується.

Дивитись «Інтелектуально-пізнавальні заходи» та «Університетське слово»

19.02.2021


«Народжені вільними»

Пам’яті «Небесної сотні» була присвячена зустріч бібліотеки зі студентами 1 курсу факультету ФКСЗЛ в Літературній вітальні.

Учасники заходу переглянули фрагменти фільму «Зима, що нас змінила. Небесна сотня»  та ознайомились з презентацією Літературного гіду на сайті бібліотеки БДПУ.

Дивитись «Інтелектуально-пізнавальні заходи»

18.02.2021Поетка зламу століть

25 лютого виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки – геніальної поетеси, перекладачки, фольклористки, культурної діячки.

«Інтелект, поетична інтуїція, глибока ніжність жіночої психіки, сильна творча воля, орлиний лет думки, що вміє кожну дрібницю щоденного життя зв’язати з вічними проблемами людського духу – оте все сплелося в творчості Лесі Українки в одну гармонійну цілість» (М. Євшан).

Дивитись «Віртуальні виставки»

15.02.2021


Софія Русова: полум’яна патріотка і видатна просвітителька (до 165 років з дня народження)

Видатний український педагог, теоретик дошкільного виховання дитини, літературознавець, громадянка, подвижниця української національної культури й стійкий борець за самостійну Українську державу, організаторка національного руху українського жіноцтва, державотворець, етнограф, історик, жінка, мати, бабуся – всі ці ролі виконувала упродовж свого життя Софія Федорівна Ліндфорс-Русова, 165 років від дня народження якої відзначає вся прогресивна громадськість 18 лютого 2021 року.

Дивитись «Виставки»

15.02.2021 


Серйозний пересмішник (Олександр Ірванець)

Олександр Ірванець – поет, письменник, драматург, перекладач. Співзасновник літературного угруповання «Бу-Ба-Бу».

«Нестримна дотепність, в’їдлива іронія й дошкульний сарказм, а за ними — несподівано ніжна, пронизана глибоким смутком лірика, — ось такий (принаймні, в моєму сприйнятті) справжній Ірванець» (Василь Ґабор).

Дивитись «Літературний гід»

12.02.2021Екскурсія-виставка «Книги інтелектуальний інструмент пізнання математики»

9 лютого 2021 року у рамках роботи наукового гуртка «Історико-математичні студії» було організовано екскурсію-виставку для студентів І курсу факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти групи  1ма.

Дивитись «Інтелектуально-пізнавальні заходи» та «Виставки фонду РЦК»

10.02.2021


«Провідник у світ Скіфії» (до 85-річчя від дня народження Б. Мозолевського)

Скіфська Золота пектораль вважається найбільшою археологічною знахідкою ХХ століття, шедевром світового мистецтва.

4 лютого виповнюється 85 років від дня народження відомого археолога, авторитетного і знаного в усьому світі скіфознавця, поета і письменника Бориса Мозолевського, який відкрив світові пектораль, дослідивши скіфський курган Товста Могила. Відкриття унікальної знахідки сталося 50 років тому, 21 червня 1971-го року, поблизу міста Орджонікідзе (тепер Покров) на Дніпропетровщині.

Дивитись «Виставки»

03.02.2021


Суворий аналітик доби

(120 років з дня народження В. Підмогильного)

2-го лютого виповнюється 120 років з дня народження Валер’яна Підмогильного – видатного прозаїка, що збагатив українську літературу урбаністичними модерністськими новелами, повістями і романами. Підмогильний – майстер виразної деталі, вдумливий аналітик, тонкий психолог, який умів висвітлити глибинні порухи душі людини.

Дивитись «Виставки»

29.01.2021


Крути: трагедія та подвиг

29 січня виповнюється 93 річниця бою під Крутами – події, яка набула для українського народу символічного значення. Уряд УНР, опинившись без війська, кинув на протистояння з російською армією, що йшла на Київ, кілька сотень погано озброєних українських студентів та гімназистів. Майже всі вони полягли у нерівному бою. Цей бій отримав величезне символічне значення — і саме його намагалися розкрити упорядники цієї книги. В ній є історико-аналітичні статті, спогади вцілілих героїв, художні твори про високу трагедію безсмертя. Крути стали легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

  • Крути! Крути! Час розплати близько,
  • вже червоний ворог кари жде.
  • Крути! Крути! Вічне бойовисько
  • за майбутній, за світліший день.
  •  
  • Богдан Ігор Антонич

Дивитись «Виставки» та «Літературний гід»

27.01.2021


Підскарбій БУ-БА-БУ (60 років О. Ірванцю)

24 січня Олександру Васильовичу Ірванцю – українському поету, прозаїку, драматургу і перекладачу виповнилося 60 років. З нагоди ювілею бібліотека БДПУ презентує виставку.

Дивитись «Виставки»

24.01.2021


Кларнети ніжності (130 років від дня народження Павла Тичини)

Виставка «Кларнети ніжності» присв’ячена 130-річчю від дня народження Павла Григоровича Тичини (1891–1967) — українського поета, перекладача, публіциста, громадського та державного діяча доби УНР та УРСР ; новатора поетичної форми.

Дивитись «Виставки»

21.01.2021


Акт Злуки в історичній ретроспективі

У житті кожного народу є події, які не тільки яскраво висвітлюють пройдений історичний шлях, а й визначають його сьогодення і майбутнє.  До Дня Соборності України бібліотека підготувала тематичну виставку «Акт Злуки в історичній ретроспективі».

Більше матеріалів з даної теми на сайті бібліотеки БДПУ в рубриці віртуальні виставки «Одна нероздільна родина» та виставка «Українська соборність: сторінки підручників».

20.01.2021


Історія, сходознавство, література

15 січня виповнюється 150 років від дня народження Агатангела Кримського, українського історика, славіста і сходознавця, письменника та перекладача, одного з фундаторів першої української Академії наук.

«Незвичайна поява серед українців, незвична своєю енергією, пристрасною любов’ю до України і різносторонністю знання й таланту, се Агатангел Кримський. Філолог із фаху, орієнталіст із замилування, він виявив себе високоталановитим поетом, дуже оригінальним повістярем» (І. Франко).

Дивитись «Виставки»

12.01.2021


Песталоцці: життя та ідеї (275 років з дня народження)

«Усе для інших, нічого для себе» – слова , які найкраще відображають життєве кредо Й. Г. Песталоцці – палкого й вірного друга бідних, батька сиріт, засновника народної школи та вихователя людства.

Дивитись «Виставки»

11.01.2021


Сторінка: 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11