Новини та події


Права дитини

Захищаючи права дітей – дорослі захищають своє майбутнє. Права та свободи дитини, їх соціальне призначення в суспільстві – одна з найбільш важливих проблем історичного, соціального та культурного розвитку людства. Тому в наш час зростає роль школи, педагогів у популяризації правових знань серед учнів, вихованні у них правової культури та активної життєвої позиції.

Дивитись «Виставки»

27.11.2019


Минуле і сучасне шкільного підручника математики

Сьогодні відбулось засідання наукового гуртка історико-математичної студії (керівниця — викладачка Світлана Панова). Бібліотекарки підготували інформаційний супровід на тему: Історія створення і становлення підручника найдавнішої науки – математики.

Дивитись «Інтелектуально-пізнавальні заходи»

26.11.2016


Математична освіта: запит сучасності

Сучасна шкільна математична освіта покликана виховати грамотну та компетентну особистість, здатну реалізувати свій потенціал у виробничій та творчій діяльності в дорослому житті.

Дивитись «Виставки»

26.11.2019


 

«Люди правди»

«Люди правди» – або прорив інформаційної блокади Голодомору – тема літературної вітальні, яку бібліотека провела до Дня пам’яті жертв Голодомору.

Дивитись «Інтелектуально-пізнавальні заходи»

22.11.2019


«Україна – країна нескорених»

21.11.2019 р. відбувся урочистий захід до Дня Гідності та Свободи «Україна – країна нескорених». Бібліотека підготувала відкритий перегляд літератури «Літопис Майдану», який було представлено на цьому заході.

22.11.2019


Джеймс Мейс – історик Голодомору

Джеймс Мейс – історик, політолог, журналіст, дослідник Голодомору в Україні. Цінність спадщини Джеймса Мейса визначається передусім тим, що майже двадцять п’ять  років свого життя і наукового здобутку він повністю присвятив Україні та українцям. Це – частка нашої національної духовної скарбниці кінця ХХ і початку ХХІ ст.

Бібліотека підготувала тематичну полицю до Дня пам’яті жертв Голодомору.

Дивитись «Виставки»

21.11.2019


Літопис Майдану

Революція Гідності стала однією з центральних подій новітньої історії не лише України, але й Європи та світу. Вона сприяла відродженню цінностей свободи, гідності, переосмисленню багатьма людьми світу свого призначення.

До річниці початку подій на Майдані, бібліотека БДПУ підготувала відкритий перегляд матеріалів за цією темою.

Дивитись «Виставки»

18.11.2019


Поет. Мислитель. Гуманіст.

«Геній, який легкими кроками ступає по стежині світла» — так з повагою й пошаною про свого співвітчизника Фрідріха Шиллера висловився відомий письменник, лауреат Нобелевської (1929 р) премії Томас Манн.

Дивитись «Віртуальні виставки ФРЦК»

14.11.2019


Сучасні тенденції виховання студентської молоді

«Виховання – це мистецтво, яке добуває з глибини душі людини і пробуджує до життя все, що в ній дрімає; яке розвиває одночасно всі її сили і допомагає їй прямувати до мети».

(Й. Гійо)

Дивитись «Виставки»

13.11.2019


Між теперішнім і майбутнім

23.10.2019 р. бібліотека провела літературно – інтелектуальну гру «Образ майбутнього». Відбувся прямий діалог «книга – читач», без посередників і коментарів.

Дивитись «Інтелектуально-пізнавальні заходи»

24.10.2019


Фізична реабілітація людини: сучасні технології

Термін «реабілітація» має широке розуміння і вживається в усіх сферах діяльності людини – політичній, юридичній, розумовій, спортивній та інших. У медицині вона визначається як процес відновлення здоров’я і працездатності хворих та інвалідів.

Дивитись «Віртуальні виставки»

23.10.2019


Нобелівська премія 2019

Лауреати Нобелівської премії з літератури за 2018 та 2019 роки : польська письменниця українського походження Ольга Токарчук та австрійський письменник Петер Гандке.

Дивитись «Літературний гід»

22.10.2019


 

Діти, схильні до агресивної поведінки: соціально-педагогічна робота; психологічний супровід

Сьогодні агресивна поведінка в дітей і підлітків зустрічається все більш частіше. А шукати причини слід у вихованні, спілкуванні з іншими людьми, також варто враховувати і природжені схильності до насильства. Тому перед соціальними педагогами і практичними психологами стає важливе завдання діагностувати та скорегувати агресивність у дітей та підлітків.

Дивитись «Виставки»

21.10.2019 


Вивчаємо прекрасне: історія мистецтва

«Прекрасне в житті, прекрасне в мистецтві допомагає людині жити, допомагає виконувати складну справу життя,  бо це прекрасне випрямляє її душу…».

Й.В. Ґете

Дивитись «Виставки»

18.10.2019


Видання буремних 40 – х

Найкращі зразки світових і вітчизняних авторів художньої літератури, історичні звершення та досягнення, патріотизм і героїка минулого й тогочасного… Тематична спрямованість книжкових видань воєнних і повоєнних років Другої світової дивно й гірко поєднує документи доби цензурних ідеологічних утисків держави і звитяжний героїзм народу.

Дивитись «Тематичні виставки ФРЦК»

15.10.2019


Дослідники козацтва: від історії до сьогодення

Важко назвати іншу тему з історії України, яка викликала б такий великий інтерес, як історія запорозького козацтва. Його дослідженню приділяли увагу багато істориків. У сузір’ї видатних дослідників історії Запорозької Січі можна виділити А. О. Скальковського, М. Костомарова, Д. І. Яворницького, В. О. Голобуцького, О. М. Апанович, С. М. Плохія та багато інших.

Дивитись «Виставки»

11.10.2019


Психологія кризових станів: тривожні виклики доби

Підтримання і відновлення психологічного здоров’я різних верств населення  України в умовах травматизації є нагальною потребою доби. Виставка презентує літературу з теоретичних і практичних аспектів психології кризових станів: стан проблеми, практичні методики, досвід роботи.

Дивитись «Виставки»

10.10.2019


«Все, що мала і вміла, — у цій книжці»

Літературний гід знайомить вас з Маріанною Кіяновською. Вона творить свою поезію із трьох років, хоча нині вважає, що справді писати почала лише після двадцяти, критично дивиться на власні вірші і не уявляє свого життя без літератури. Українська поетеса, есеїстка, перекладачка, літературний критик та літературознавець.

Дивитись «Літературний гід»

08.10.2018


«Педагогічні стратегії сучасності»

(до Дня працівників освіти)

Працівниками бібліотеки БДПУ була підготовлена виставка «Педагогічні стратегії сучасності», на якій представлялись інноваційні технології в освіті: НУШ, проблематика компетентнісного підходу, запровадження інклюзивної освіти.

Дивитись «Інтелектуально-пізнавальні заходи»

07.10.2019


Сторінка: 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11
 

Бібліотека. Бердянський державний педагогічний університет