Новини та події


Книжкові підсумки року 2020

Дізнаємось, які книжки в минулому році відкривали нове, давали надію, вели в нові світи, тамували тривогу і стрес реальності.

Дивитись «Літературний гід»

05.01.2021


Кирило-Мефодіївське товариство: вивчення, аналіз, осмислення

Діяльність Кирило-Мефодіївського товариства – видатна подія в українській історії, яка стала одним з проявів піднесення національного руху та активізації загальнослов’янського руху. Кирило-Мефодіївському товариству належить визначне місце в розвитку національно-політичної та історичної думки, становленні української ідеї.

Дивитись «Віртуальні виставки»

29.12.2020


Формування творчої особистості: сучасний суспільний запит

На сучасному етапі розвитку освіти в Україні набуває питання  становлення творчої особистості, яка передбачає формування креативної, творчої, здатної до самореалізації, відповідальної за свій розвиток та за суспільство людини. І цьому сприяє активна участь вихователів, педагогів, психологів та батьків.

Дивитись «Виставки»

11.12.2020 


Онлайн-захід: Люди правди

Бібліотечна літературна вітальня запрацювала у форматі онлайн-конференції. 03.12. 20 відбувся захід «Люди правди», присвячений  Дню  пам’яті жертв Голодомору.

Дивитись «Інтелектуально-пізнавальні заходи»

03.12.2020 


Книги для розвитку і освіти дітей

 «Пізнання є таким, яким було впродовж тисячоліть – особистісним. Якщо ти не дійшов до чогось сам, не пережив, не відчув – ти цього не знаєш» .

Д. Кузьменко

Дивитись «Вернісаж дитячої книги»

03.12.2020


Бібліотека БДПУ здійснює системний підхід в провадженні культури академічної доброчесності

Тематика віртуальних екскурсій бібліотекою для студентів конкретних спеціальностей  була різноманітна і враховувала навчальні запити майбутніх спеціалістів. Цикл цих віртуальних зустрічей буде продовжено.

Дивитись «Інтелектуально-пізнавальні заходи»

02.12.2020


Вивчаємо іноземні мови – відкриваємо світ

Знати багато мов – значить мати багато ключів до одного  замка. 

Вольтер

Дивитись «Віртуальні виставки»

30.11.2020


Образ майбутнього: прогнози, погрози, надії

Людство бореться з пандемією; технології вирішують глобальні проблеми і створюють нові; звичні концепції не рятують від нових загроз. В такий час роздуми про майбутнє набувають особливої актуальності. Бібліотека презентує віртуальну виставку «Образ майбутнього: прогнози, погрози, надії».

Дивитись «Віртуальні виставки»

26.11.2020 


Здобути з жахіття сенс: художня література про трагедію Голодомору

Ці твори треба читати. Енергетика болю, що міститься в них є тими цілющими ліками, які лікують душі від байдужості, безпам’ятства та забуття.

Дивитись «Виставки»

27.11.2020


Смисли Майдану

Революція Гідності триває. Замислимось над її змістом

Дивитись «Літературний гід»

20.11.2020


Академічна доброчесність та пошук інформації

13 листопада для студентів факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв була проведена онлайн-конференція «Бібліогід: академічна доброчесність та пошук інформації». 

Дивитись «Інтелектуально-пізнавальні заходи»

16.11.2020 


Розвиток сучасної української мови (до Дня української писемності та мови)

Упродовж століть українська мова, так само як і її носій – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, зважаючи на те, під чиєю владою опинялася Україна. Нині українська мова має державний статус. Отже, варто докладати зусиль, аби українська мова не тільки зберігалася, але й розвивалася.

Дивитись «Виставки»

05.11.2020


Дмитро Яворницький – «козацький романтик»  (165 років з дня народження)

Історик і фольклорист, письменник і археолог, етнограф і мовознавець, музейний діяч і дослідник літератури – «козацький романтик» – Дмитро Іванович Яворницький (1855–1940 рр.) належав до тих самобутніх талантів, що принесли власну долю на вівтар свого народу.

Наукові праці академіка Яворницького залишаються актуальними і нині. Вони стали наріжними у становленні та розвитку української історіографії запорізького козацтва.

Дивитись «Виставки»

03.11.2020 


Йоффе Абрам Федорович (1880-1960) –  140 років з дня народження

Академік, видатний вчений-фізик Йоффе був учнем Рентгена. В 1921 році організував рентгенівський інститут, який після численних реформувань став Фізико-технічним інститутом. За його ініціативою було створено ще низку науково-дослідних інститутів. Велика роль ученого у справі об’єднання наукових досліджень з підготовки талановитих молодих фахівців. Таке єднання сприяло розвитку фізичних шкіл, які посіли гідне місце у світовій науці.

Дивитись «Виставки»

26.10.2020


Максим Березовський – таємниці симфонії

Максим Созонтович Березовський (1745–1777) – найвидатніший український композитор XVIII ст., творець національного хорового концерту, у творчості якого вперше втілилися ведучі жанри західноєвропейської музики: опера, камерно-інструментальні твори та нові церковні хорові форми.

Дивитись «Виставки»

22.10.2020


Академічна доброчесність – принципова чеснота науковця

Карантин не завадив плідному діалогу студентів – першокурсників факультету ГЕФ і бібліотеці БДПУ. 16 жовтня відбулась онлайн – конференція «Бібліогід: академічна доброчесність та пошук інформації». Провідні фахівці бібліотеки Ірина Філон,  Людмила Золотар, Мирослава Харитонова провели повноцінну екскурсію по її підрозділам, розповіли про «родзинки» фондів та особливості обслуговування.

Дивитись «Інтелектуально-пізнавальні заходи»

16.10.2020


Нобелівська премія з літератури 2020

Лауреатом Нобелівської премії з літератури стала американська поетка Луїз Ґлюк за «безпомилковий поетичний голос, який завдяки суворій красі універсалізує індивідуальне існування»…

Дивитись «Літературний гід»

13.10.2020 


Козацька Покрова

14 жовтня – Покрова Пресвятої Богородиці, яка з давніх-давен є покровителькою українського козацтва. До цього святкового дня бібліотека підготувала виставку, яка надає можливість студентам поглибити свої знання з історії козацького руху та історії української культури та педагогіки, дарує усім патріотам України натхнення та віру в славне майбутнє нашого козацького краю.

Дивитись «Виставки»

12.10.2020


«Світ складний і багатошаровий, як добра книжка»

Літературний гід представляє сучасну українську письменницю Вікторію Амеліну: «Я прожила чужих 13 років. Звучить жахливо, але… Цей досвід створив теперішню мене.»

Дивитись «Літературний гід»

09.10.2020


Якісна економічна освіта – основа динамічного розвитку

Розвиток глобалізаційних процесів ставить перед країнами світу нові виклики, пов’язані насамперед з поступовим переходом до економіки знань та її реалізації в умовах викликів сьогодення. Зміна якісної основи розвитку економіки вимагає переосмислення ролі інтелекту в процесі господарювання.

На переконання вчених економістів, тільки через знання можна створити і розвивати економіку, здатну бути конкурентоспроможною і забезпечувати сучасний рівень життя населення.

Дивитись «Виставки»

09.10.2020 


Психологічна служба в системі освіти

Психологічна служба системи освіти є органічною складовою частиною державної системи охорони фізичного і психічного здоров’я молодих громадян України, що діє з метою виявлення і забезпечення оптимальних соціально-психологічних умов для розвитку особистості дитини, забезпечення ефективності навчально-виховного процесу в навчальних закладах.

Дивитись «Виставки»

08.10.2020


Сторінка: 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11