Новини та події


Всеукраїнський день бібліотек!

Привітання від студентів та викладачів Факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти зі Всеукраїнським днем бібліотек!

Дивитись «Фейсбук»


Пам’ятники книгам та читачам

Сьогодні відзначають Всеукраїнський день бібліотек. Кожна бібліотека – острівець духовності, а кожен бібліотекар – хранитель духовних скарбів. Жодна бібліотека не існувала би без книги та читачів, тому саме сьогодні ми присвячуємо нашу добірку пам’ятників книгам.

Дивитись «Віртуальні виставки»

30.09.2020 


Спорт у літературі та культурі

«Бібліотека БДПУ до відкриття Міжнародної наукової конференції «Citius, Altius, Fortius!»: феномен спорту в літературі та культурі» підготувала чудову тематичну виставку «Спорт у літературі та культурі» з окремим розділом про гартування козаків-запорожців. Дякуємо нашим колегам!»

Кафедра української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства

 

24.09.2020


Професор рекомендує

У вересні «Літературний гід» традиційно опитує експертів з читання. Інтелектуали, дослідники, професіонали – що радять вони читати своїм студентам?

Дивитись «Літературний гід»

22.09.2020


Все про спорт

Спорт є для кожної людини джерелом внутрішнього вдосконалення, незалежно від професії. Він однаково належить усім, і його нестача не може замінитися нічим.

П’єр де Кубертен

Дивитись «Виставки»

18.09.2020 


Бердянськ – серце азова

(до дня міста)

«… Бердянськ – перлина Приазов’я,
Ти – сонця усмішка ясна,
Скарбниця радості й здоров’я,
Та вічні юність і весна…»

(Андрій та Ольга Будугаї)

 17.09.2020


Бібліотека запроваджує систему відкритих переглядів матеріалів під рубрикою «Актуально». Тема 1: Дистанційна освіта.

 В умовах сучасних пандемічних викликів дистанційне навчання дозволяє практично реалізовувати забезпечення права на освіту для кожної людини в сучасному соціальному просторі. В перегляді представлено здобутки і методики використання різних освітніх платформ для створення навчальних курсів продуктивної комунікації і контролю досягнень.

Дивитись «Виставки»

16.09.2020


Грані історичної науки

Історична наука на сучасному етапі розвитку являє собою сукупність таких взаємопов’язаних галузей пізнання, як археологія, політична історія, економічна та соціальна історія, історія сучасності, історія пам’яті, історія ментальностей, історія повсякдення, антропологія історична, історія культури, історіографія, історія історичної науки, теорія і методологія історії.

Важливою ознакою сучасного розвитку історичної науки стала зміна дослідницьких парадигм убік персоналізації та гуманізації історичного знання.

Дивитись «Виставки»

15.09.2020


Критичне мислення в якісній освіті

Мислення – це феномен, завдяки якому людина пізнає, освоює й підкорює світ, одночасно змінюючись сама. Критичність мислення виявляється в здатності людини не підпадати під вплив чужих думок, об’єктивно оцінювати позитивні та негативні аспекти явища або факту, виявляти цінне та помилкове в них.

Дивитись «Виставки»

11.09.2020


STEM-освіта або стежина у Всесвіт

Ви ніколи не замислювались про те, яким буде світ через якихось десять років? Дивлячись як стрімко розвивається людство, важко передбачити, чи не так? Та саме в цьому світі наші діти житимуть та будуватимуть кар’єру.  Чи здатні сучасні школи підготувати їх до цього? Відповіддю може стати STEM- освіта.

Дивитись «Вернісаж дитячої книги»

09.09.2020


Професія педагога – грані досконалості

«Тисячі професій народжуються і вмирають. Але живуть і до цього часу найдавніші з них – хлібороба, лікаря, вчителя. Та й серед цих вічних професій вчительська посідає особливе місце : вона – початок усіх професій. Змінюються умови й засоби виховання, та незмінним залишається головне призначення вчителя – навчити людину бути Людиною».

(І. Зязюн)

Дивитись «Виставки»

31.08.2020


Марія Монтессорі – людина і вчений (150 років з дня народження)

«Марія Монтессорі відкрила «секрет дитинства», його важливість для формування людини. Це дає можливості вести дитину її власним вільним внутрішнім шляхом, з чистим екологічним баченням її зв’язку і спорідненістю з природним і соціальним оточенням. З цього виникає потреба боротися за ідеали миру у всьому світі заради виживання всього людства», –так писав онук Марії Монтессорі, Маріо, у своєму посланні Ірландському товариству імені Монтессорі у 1989 році.

Дивитись «Виставки»

28.08.2020


Їм у віках судилося безсмертя

29 серпня в Україні відзначають день пам’яті загиблих за незалежність. До цього скорботного дня бібліотека презентує виставку «Їм у віках судилося безсмертя».

Дивитись «Виставки»

27.08.2020


Складові незалежності: будуємо державу

24 серпня Україна відзначає 29-у річницю проголошення  незалежності. До цього дня бібліотека підготувала виставку про політичне, економічне, культурне життя нашої держави.

Дивитись «Виставки»

24.08.2020


Туристичні маршрути Запорізької області

Запорізька область відома не тільки своєю промисловістю, сільським господарством і науковими досягненнями. Область приваблива і для туристичного напрямку.

Степовий заповідник «Кам’яна могила», славетна «Хортиця», узбережжя Азовського моря з численними курортами, скіфські кургани – ось неповний перелік цікавих туристичних об’єктів.

Дивитись «Виставки з краєзнавства»

14.07.2020


Основний закон: світовий досвід

Традиційно щороку День Конституції України відзначається 28 червня. З нагоди державного свята бібліотека підготувала виставку «Основний закон: світовий досвід», на якій представлено конституції зарубіжних країн та відповідний зарубіжний досвід державного будівництва.

Дивитись «Виставки»

25.06.2020


Бібліотекарі долучились до наукометрії

Упродовж 8–12 червня 2020 року представники вишів і наукових установ України мали змогу пройти навчання за програмою вебінарів із використання бази даних Web of Science Core Collection. Тож наша колежанка, бібліотекар 1 кат. Галина Потапенко пройшла це навчання та отримала чотири відповідних сертифікати за знання з наукометрії.

Джерело: Міністерство освіти і науки України.

Текст писала: Світлана Білокінь

17.06.2020


Історична освіта: концепції, підходи, моделі

Значущість історії, історичної освіти диктують вимоги часу, адже лише осмисливши й пізнавши історичну минувшину, можна сформувати погляд на сьогодення й зробити прогнози на майбутнє.

Дивитись «Віртуальні виставки»

16.06.2020 


Чорнобиль – гірка пам’ять і вічна туга

Зламані долі, сирітство, ненароджені діти, хвороби, туга за рідним краєм, радіоактивно заражена територія – все це пов’язано з аварією на Чорнобильській АЕС, яка стала трагічною сторінкою нашої історії.

Дивитись «Виставки»

22.04.2020


Сторінка: 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11