Новини та події


Крихка частинка безмежного Всесвіту

Результати багаторічних досліджень окремих науковців, лабораторій, експедицій є підтвердженням унікальності нашої Планети. Глобальний світ сприймає їх як застереження щодо крихкості малої частинки великого Простору та як нагадування у необхідності в захисті й збереженні світобудови.

Дивитись «Виставки ФРЦК»

22.04.2020


Від екології до екологічної освіти

Нам треба усвідомити глобальне значення екологічних проблем і необхідність упровадження екологічних знань у життя, зайняти активну громадську позицію, не залишатися байдужими до злочинів проти природи. Це моральний обов’язок кожної людини як члена суспільства і невід’ємної частини живої природи.

Дивитись «Віртуальні виставки»

09.04.2020


Рейтинг університетів за показниками Scopus 2020 року

У квітні 2020 року сайтом Освіта.ua здійснено наукометричний моніторинг суб’єктів науково-видавничої діяльності України за показниками бази даних SciVerse Scopus, на підставі якого складено рейтинг українських закладів вищої освіти.

Переглянути результати рейтингу вищих навчальних закладів

09.04.2020


Неподільна літературно-художня єдність

/Віртуальна виставка з циклу «Знані та знамениті»/

Художнє оформлення кожної книги робить її особливою, предметом високої естетичної значущості.

Дивитись «Виставки фонду РЦК»

02.04.2020


Обдаровані діти: психолого-педагогічні дослідження

«Обдарованість людини – це маленький паросточок, який ледве прокльовується із землі і вимагає до себе величезної уваги. Необхідно пестити і леліяти, доглядати за ним, зробити все необхідне, щоб він виріс і дав рясний плід» (В. А. Сухомлинський).

Дивитись «Виставки»

30.03.2020


Гармонія життя крізь тугу дисонансів

(90 років Ліні Костенко)

«Нескореність Ліни Костенко перед тоталітаризмом – це її людський подвиг, який ще потребує відповідного осмислення. Залишаючись нескореною, вона зберігала не тільки власну честь і гідність, а й честь і гідність рідної літератури» (Г. Клочек).

Дивитись «Віртуальні виставки»

17.03.2020


Максим Рильський – «Музика слів»

З нагоди 125-річчя з Дня народження геніального письменника, перекладача, фольклориста, бібліотека підготувала виставку «Максим Рильський. «Музика слів».

Дивитись «Виставки»

16.03.2020


Всесвіт Шевченка

«Він був сином мужика і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури…» – писав про Кобзаря Іван Франко.

Вшановуючи пам’ять одного з найвеличніших синів України, пропонуємо переглянути виставку «Всесвіт Шевченка».

Дивитись «Виставки»

06.03.2020


Митець на Святі Воскресаючого Духа

(60 років Юрію Андруховичу)

60 років виповнюється Юрію Андруховичу. Поет, прозаїк, есеїст, перекладач, патріарх БУ-БА-БУ, натхненник «Станіславського феномену», є одним з найяскравіших і талановитих, найвідоміших, в Україні і світі творців художнього слова.

Дивитись «Виставки»

10.03.2020


Академічна доброчесність в освітньому просторі БДПУ

Бібліотека БДПУ разом з керівництвом гуманітарно-економічного факультету провели захід «Академічна доброчесність в освітньому просторі БДПУ» для студентів 3-х та 4-х  курсів. Захід сприяв ознайомленню з теоретичними і практичними засадами академічної доброчесності в закладах вищої освіти.

Дивитись «Академічна доброчесність»

04.03.2020


Жінки-письменниці в історії Запорізької області

Жінки-письменниці відіграють надзвичайно важливу роль у житті будь-якого суспільства. Їхня творчість насичує навколишній світ свіжими фарбами, інтонаціями виважених думок, новими ідеями.

Дивитись «Виставки з краєзнавства»

04.03.2020


Шевченківська премія з літератури 2020

Дивитись «Літературний гід»

03.02.2020


Патон Євген Оскарович (1870-1953)

На тлі багатьох видатних досягнень найбільше значення для розвитку науки мало створення Є. О. Патоном всесвітньо відомої науково-інженерної школи в галузі електрозварювання металів та електротехнології.

Дивитись «Виставки»

03.03.2020


Дитяча пcихотравма: походження, наслідки, подолання, запобігання

Дитяча психотравма – це подія, яку дитина інтерпретує як життєво важливу. Це явища, які змушують дитину довго і сильно переживати. Це ті обставини, через які втрачається «душевний» спокій, психічна рівновага дитини.

Дивитись «Віртуальні виставки»

28.02.2020


Видатні жінки – математики

11 лютого відзначався Міжнародний день жінок у науці. Історичні дані незаперечно свідчать: жінки-вчені існували в кожній культурі протягом усієї історії розвитку суспільства. 

Дивитись «Інтелектуально-пізнавальні заходи»

28.02.2020


Лауреати літературних премій

26 лютого у конференц-залі університету  відбулось чергове засідання Літературної вітальні, тема якої  «Мапа літературних премій» зібрала до себе і студентів і викладачів.

Дивитись «Інтелектуально-пізнавальні заходи»

26.02.2020


Антон Чехов – далекий чи близький?

Перегорнімо сторінки спадщини письменника А. П. Чехова: перших багатотомних зібрань творів і окремих примірників, листувань і життєписів.

Дивитись «Книжкові пам’ятки живуть у сьогоденні»

19.02.2020


«Народжені вільними» (До дня пам’яті Небесної Сотні)

20 лютого Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні.

  • Ми – Європи вічної насіння
  • Кинуте на світла темну грань,
  • Як помрем, то лиш для воскресіння
  • Людських перемог, а не страждань.

Д. Павличко

Дивитись «Виставки»

18.02.2020 


Етичний розвиток у дошкільному віці

Збудіть у людині щирий інтерес до всього корисного, найвищого і морального – і ви можете бути певні, що вона збереже назавжди людську гідність.

К. Д. Ушинський

Дивитись «Виставки»

17.02.2020


Козацькі літописи (350 років з дня народження С. Величка)

11 лютого 2020 року виповнюється 350 років від дня народження автора найціннішого серед «козацьких літописів» – літопису Самійла Величка. Його «Сказання про війну козацьку з поляками…» – монументальний твір, який охоплює історію козацької України впродовж 52 років. Козацькі літописи – історико-літературні твори 2-ї половини ХVII – середини ХVIIІ століття, присвячені козацьким війнам. Вони є цінним джерелом для дослідження вітчизняної історії і важливі пам’ятки літератури. 

Дивитись «Виставки»

10.02.2020


Сторінка: 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11