Новини та події


Видатний науковець і громадський діяч – українець Іван Пулюй

(175 років з дня народження)

І.П. Пулюй – фізик і електротехнік, учений-винахідник, автор понад 50 наукових та науково-популярних праць. Спільно з П. Кулішем та І. Нечуй-Левицьким працював над перекладом Псалтиря та Євангелія.

Дивитись «Виставки»

31.01.2020


Літературні враження 2019 року

Книги 2019: світові інтелектуальні бестселери, приквел «Гри престолів», історія друкарки Клавки, мудрі поради дитячого психолога і багато іншого.

Дивитись «Літературний гід»

30.01.2020


Занурюючись у давнину

Ретро ювіляри 2020 : від 1855 до 1945 років друкування

Фонд РЦК знайомить з ретро-ювілярами 2020, серед яких перлина фонду – найдавніше 1885 року видання.

Дивитись «Виставки ФРЦК»

28.01.2020


Співець душі людської (160 років з дня народження А. П. Чехова)

Чехов А. П. – письменник-лікар, який увійшов до когорти класиків світової літератури та своїми літературними творами зцілював душі читачів.

Дивіться «Виставки»

27.01.2020


Вісник свободи: 50 років з виходу першого номеру «Українського віснику»

50 років тому, в січні 1970 року, самвидатний журнал «Український вісник» відкрив еру незалежного друку в Україні. До ювілею «Українського вісника» бібліотека БДПУ презентує виставку «Вісник свободи».

Дивитись «Виставки»

23.01.2020


Українська Соборність: сторінки підручників

Актуальність проблематики еволюції української державності в історичній науці, підсилена увага суспільства до підручників як джерела історичної інформації, мотивує звернення бібліотеки до освітніх видань, що розкривають тему об’єднання українських земель.

Дивитись «Виставки»

20.01.2020


Лицар поезії (85 років з дня народження В. Симоненко)

Василь Симоненко – яскрава постать української поезії шістдесятих років. Його громадське і мистецьке світосприйняття залишило слід у становленні поетів наступних поколінь. 

Дивитись «Виставки»

03.01.2020Корпоративна культура: цінності і стратегії

Феномен корпоративної культури пов’язаний насамперед з необхідністю посиленої уваги до духовної культури. Це особливо актуально для вітчизняних організацій, бо при трансформації економіки і всього суспільства необхідно взяти вірний старт. У супротивному випадку наша країна приречена залишитися в ролі наздоганяючої.

Дивитись «Віртуальні виставки»

27.12.2019


Феномен людини: дослідження соціальних наук

Вдивляючись у себе, людина бачить Всесвіт, а вдивляючись у Всесвіт – бачить та глибше розуміє себе саму. Читаємо про це в дослідженнях соціальних наук.

Дивитись «Виставки»

23.12.2019


Високий шлях Миколи Лукаша: (до 100-річчя з дня народження)

19 грудня 2019 року виповнюється 100 років з дня народження Миколи Лукаша – українського перекладача, мовознавця і поліглота. Йому першому в Україні, вдалося перекласти «Фауста» Ґете. Крім того, М. Лукаш переклав українською мовою «Мадам Боварі» Флобера, лірику Шиллера, «Декамерон» Боккаччо та багато іншого. Загалом Микола Лукаш знав 20 мов, з яких вільно перекладав, і був одним з небагатьох перекладачів, які працювали з оригінальним текстом, а не з проміжним перекладом російською.

Дивитись «Виставки»

16.12.2019


Людина в життєвих випробуваннях: (300-років роману Д. Дефо «Робінзон Крузо»)

«Ніколи не пізно порозумнішати». Це цитата з роману, якому в цьому році виповнилося 300 років. «Робінзон Крузо» – це і роман подорожей та пригод, і роман виховання, і роман-алегорія, а до того ще белетризований виклад соціофілософських ідей та проблем, які хвилювали епоху. Тож пропонуємо подивитися свіжим поглядом на твір, знайомий нам з дитинства, подарований видатним англійським письменником Даніелем Дефо.

Дивитись «Книги ювіляри»

13.12.2019


«Перманентна революція. Мистецтво України ХХ – початку ХХІ століття»

Дякуємо автору Алісі Ложкіній за книгу «Перманентна революція. Мистецтво України ХХ – початку ХХІ століття», яка стала для бібліотеки приємною несподіванкою.

Цій появі посприяла ст. викладач кафедри історії та філософії Юлія Королевська, яка особисто зверталась до авторки з проханням надати цю книгу університетській бібліотеці.

13.12.2019


Книги – ювіляри 2019 року

Книга живе доти – поки її читають. Забуття не прийшло до наших книг-ювілярів, які десятки років є улюбленими книгами мільйонів людей у світі. Дивіться тематичну виставку «Книги-ювіляри 2019 року».

Дивитись «Книги ювіляри»

12.12.2019


Правова освіта школярів: теорія, методика, досвід роботи

Ідея правової освіти полягає в тому, що людина має правовий статус і вступає в правові відносини з суспільством, а отже, має права і обов’язки. Одна з найгостріших людських потреб – бути захищеним у правовому плані – може бути реалізована завдяки правовій освіті та вихованню громадян.

Дивитись «Віртуальні виставки»

11.12.2019 

Бібліотекарка з дисертацією

Щиро вітаємо нашу колегу, Золотар Людмилу з успішним захистом кандидатської дисертації. Маємо надію, що навчання, отримане в університеті та наші бібліотечні фонди допомогли їй у виборі цікавої теми та успішному її завершенню. Бажаємо, щоб її праця отримала подальше розвинення і стала цікавою сторінкою в історичному минулому України. Нам дуже приємно, що освітянські шляхи нашої невтомної колеги починались серед нас і відбулись за нашої підтримки. Нових здобутків тобі, наша Людмило!

11.12.2019


Екологічне  виховання  дітей  дошкільного  віку

Екологічна криза, що виникла через непродумане господарювання людини, змушує змінити своє ставлення до довкілля. Цій меті покликана служити система екологічного виховання. Щоб запобігти варварському ставленню до природи, варто починати виховувати екологічну культуру дитини з найменших років. Тому в наші дні екологічне виховання дошкільників здобуває зростаючу актуальність.

Дивитись «Виставки»

10.12.2019


 

Волонтери розповідають про війну

До Дня волонтера літературний гід представляє збірку книг, написаних волонтерами. Роман, фейсбук часів АТО, документально-художня історія жінки на війні, фотоальбом. І звичайно, « Наші Атланти».

Дивитись «Літературний гід»

05.12.2019


Волонтер – це покликання, стан душі, спосіб життя…

(5 грудня – Міжнародний день волонтерів)

Волонтерська діяльність як прояв милосердя і доброчинності існуватиме доти, доки є люди, які потребують допомоги. Сьогодні волонтери сприяють перемозі України та збереженню її державності, не чекаючи за це винагороди.

Дивитись «Виставки»

03.12.2019


Права дитини

Захищаючи права дітей – дорослі захищають своє майбутнє. Права та свободи дитини, їх соціальне призначення в суспільстві – одна з найбільш важливих проблем історичного, соціального та культурного розвитку людства. Тому в наш час зростає роль школи, педагогів у популяризації правових знань серед учнів, вихованні у них правової культури та активної життєвої позиції.

Дивитись «Виставки»

27.11.2019


Минуле і сучасне шкільного підручника математики

Сьогодні відбулось засідання наукового гуртка історико-математичної студії (керівниця — викладачка Світлана Панова). Бібліотекарки підготували інформаційний супровід на тему: Історія створення і становлення підручника найдавнішої науки – математики.

Дивитись «Інтелектуально-пізнавальні заходи»

26.11.2016


Сторінка: 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11