Новини та події


Високий шлях Миколи Лукаша: (до 100-річчя з дня народження)

19 грудня 2019 року виповнюється 100 років з дня народження Миколи Лукаша – українського перекладача, мовознавця і поліглота. Йому першому в Україні, вдалося перекласти «Фауста» Ґете. Крім того, М. Лукаш переклав українською мовою «Мадам Боварі» Флобера, лірику Шиллера, «Декамерон» Боккаччо та багато іншого. Загалом Микола Лукаш знав 20 мов, з яких вільно перекладав, і був одним з небагатьох перекладачів, які працювали з оригінальним текстом, а не з проміжним перекладом російською.

Дивитись «Виставки»

16.12.2019


Людина в життєвих випробуваннях: (300-років роману Д. Дефо «Робінзон Крузо»)

«Ніколи не пізно порозумнішати». Це цитата з роману, якому в цьому році виповнилося 300 років. «Робінзон Крузо» – це і роман подорожей та пригод, і роман виховання, і роман-алегорія, а до того ще белетризований виклад соціофілософських ідей та проблем, які хвилювали епоху. Тож пропонуємо подивитися свіжим поглядом на твір, знайомий нам з дитинства, подарований видатним англійським письменником Даніелем Дефо.

Дивитись «Книги ювіляри»

13.12.2019


«Перманентна революція. Мистецтво України ХХ – початку ХХІ століття»

Дякуємо автору Алісі Ложкіній за книгу «Перманентна революція. Мистецтво України ХХ – початку ХХІ століття», яка стала для бібліотеки приємною несподіванкою.

Цій появі посприяла ст. викладач кафедри історії та філософії Юлія Королевська, яка особисто зверталась до авторки з проханням надати цю книгу університетській бібліотеці.

13.12.2019


Книги – ювіляри 2019 року

Книга живе доти – поки її читають. Забуття не прийшло до наших книг-ювілярів, які десятки років є улюбленими книгами мільйонів людей у світі. Дивіться тематичну виставку «Книги-ювіляри 2019 року».

Дивитись «Книги ювіляри»

12.12.2019


Правова освіта школярів: теорія, методика, досвід роботи

Ідея правової освіти полягає в тому, що людина має правовий статус і вступає в правові відносини з суспільством, а отже, має права і обов’язки. Одна з найгостріших людських потреб – бути захищеним у правовому плані – може бути реалізована завдяки правовій освіті та вихованню громадян.

Дивитись «Віртуальні виставки»

11.12.2019 

Бібліотекарка з дисертацією

Щиро вітаємо нашу колегу, Золотар Людмилу з успішним захистом кандидатської дисертації. Маємо надію, що навчання, отримане в університеті та наші бібліотечні фонди допомогли їй у виборі цікавої теми та успішному її завершенню. Бажаємо, щоб її праця отримала подальше розвинення і стала цікавою сторінкою в історичному минулому України. Нам дуже приємно, що освітянські шляхи нашої невтомної колеги починались серед нас і відбулись за нашої підтримки. Нових здобутків тобі, наша Людмило!

11.12.2019


Екологічне  виховання  дітей  дошкільного  віку

Екологічна криза, що виникла через непродумане господарювання людини, змушує змінити своє ставлення до довкілля. Цій меті покликана служити система екологічного виховання. Щоб запобігти варварському ставленню до природи, варто починати виховувати екологічну культуру дитини з найменших років. Тому в наші дні екологічне виховання дошкільників здобуває зростаючу актуальність.

Дивитись «Виставки»

10.12.2019


 

Волонтери розповідають про війну

До Дня волонтера літературний гід представляє збірку книг, написаних волонтерами. Роман, фейсбук часів АТО, документально-художня історія жінки на війні, фотоальбом. І звичайно, « Наші Атланти».

Дивитись «Літературний гід»

05.12.2019


Волонтер – це покликання, стан душі, спосіб життя…

(5 грудня – Міжнародний день волонтерів)

Волонтерська діяльність як прояв милосердя і доброчинності існуватиме доти, доки є люди, які потребують допомоги. Сьогодні волонтери сприяють перемозі України та збереженню її державності, не чекаючи за це винагороди.

Дивитись «Виставки»

03.12.2019


Права дитини

Захищаючи права дітей – дорослі захищають своє майбутнє. Права та свободи дитини, їх соціальне призначення в суспільстві – одна з найбільш важливих проблем історичного, соціального та культурного розвитку людства. Тому в наш час зростає роль школи, педагогів у популяризації правових знань серед учнів, вихованні у них правової культури та активної життєвої позиції.

Дивитись «Виставки»

27.11.2019


Минуле і сучасне шкільного підручника математики

Сьогодні відбулось засідання наукового гуртка історико-математичної студії (керівниця — викладачка Світлана Панова). Бібліотекарки підготували інформаційний супровід на тему: Історія створення і становлення підручника найдавнішої науки – математики.

Дивитись «Інтелектуально-пізнавальні заходи»

26.11.2016


Математична освіта: запит сучасності

Сучасна шкільна математична освіта покликана виховати грамотну та компетентну особистість, здатну реалізувати свій потенціал у виробничій та творчій діяльності в дорослому житті.

Дивитись «Виставки»

26.11.2019


 

«Люди правди»

«Люди правди» – або прорив інформаційної блокади Голодомору – тема літературної вітальні, яку бібліотека провела до Дня пам’яті жертв Голодомору.

Дивитись «Інтелектуально-пізнавальні заходи»

22.11.2019


«Україна – країна нескорених»

21.11.2019 р. відбувся урочистий захід до Дня Гідності та Свободи «Україна – країна нескорених». Бібліотека підготувала відкритий перегляд літератури «Літопис Майдану», який було представлено на цьому заході.

22.11.2019


Джеймс Мейс – історик Голодомору

Джеймс Мейс – історик, політолог, журналіст, дослідник Голодомору в Україні. Цінність спадщини Джеймса Мейса визначається передусім тим, що майже двадцять п’ять  років свого життя і наукового здобутку він повністю присвятив Україні та українцям. Це – частка нашої національної духовної скарбниці кінця ХХ і початку ХХІ ст.

Бібліотека підготувала тематичну полицю до Дня пам’яті жертв Голодомору.

Дивитись «Виставки»

21.11.2019


Літопис Майдану

Революція Гідності стала однією з центральних подій новітньої історії не лише України, але й Європи та світу. Вона сприяла відродженню цінностей свободи, гідності, переосмисленню багатьма людьми світу свого призначення.

До річниці початку подій на Майдані, бібліотека БДПУ підготувала відкритий перегляд матеріалів за цією темою.

Дивитись «Виставки»

18.11.2019


Поет. Мислитель. Гуманіст.

«Геній, який легкими кроками ступає по стежині світла» — так з повагою й пошаною про свого співвітчизника Фрідріха Шиллера висловився відомий письменник, лауреат Нобелевської (1929 р) премії Томас Манн.

Дивитись «Віртуальні виставки ФРЦК»

14.11.2019


Сучасні тенденції виховання студентської молоді

«Виховання – це мистецтво, яке добуває з глибини душі людини і пробуджує до життя все, що в ній дрімає; яке розвиває одночасно всі її сили і допомагає їй прямувати до мети».

(Й. Гійо)

Дивитись «Виставки»

13.11.2019


Між теперішнім і майбутнім

23.10.2019 р. бібліотека провела літературно – інтелектуальну гру «Образ майбутнього». Відбувся прямий діалог «книга – читач», без посередників і коментарів.

Дивитись «Інтелектуально-пізнавальні заходи»

24.10.2019


Фізична реабілітація людини: сучасні технології

Термін «реабілітація» має широке розуміння і вживається в усіх сферах діяльності людини – політичній, юридичній, розумовій, спортивній та інших. У медицині вона визначається як процес відновлення здоров’я і працездатності хворих та інвалідів.

Дивитись «Віртуальні виставки»

23.10.2019


Сторінка: 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11