Новини та події


Бердянський державний педагогічний університет: історія та сучасність

Бердянський державний педагогічний університет – один із найстаріших закладів вищої освіти Північного Приазов’я. Він славиться своєю історією, традиціями, випускниками та плідною і багатогранною науковою роботою.

«Виставки з краєзнавства»

23.09.2019 


26 Book Forum

18–22 вересня 2019 року у Львові та у понад 30 локаціях міста відбувся 26 BookForum – видатний культурний фестиваль країни.

Фокусна тема фестивалю – «Відшукування причетного» – назва одного з віршів українського поета Грицька Чубая.

Ми постійно шукаємо причетних до глобальних зрушень, так наче це знання дасть нам якусь владу над цими процесами. І шукаємо їх найчастіше десь ззовні, недооцінюючи власний вплив на все, що відбувається довкола…

«Літературний гід»

23.09.2019


«Через віки Бердянськ і Ми»

Сьогодні 18 вересня 2019 р. в Бердянському державному педагогічному університеті відбувся бібліотечний квест «Через віки Бердянськ і Ми». Цей квест був третім етапом циклу заходів до 80-річчя Запорізької області «Запорізька область – багатогранність поглядів», а також присвячений Дню міста.

Дивитись «Інтелектуально-пізнавальні заходи»

18.09.2019


 Професор рекомендує

Початок навчального року. Для першокурсників – зовсім нова реальність. Для старших курсів – повернення до інтелектуальних зусиль, творчих імпульсів, активного самовираження. Нові люди, враження, знання, імена, тексти. Ми продовжуємо запрошувати до «Літературного гіду» викладачів нашого університету. Сьогодні вони пропонують студентам цікаву книгу: наукову, навчальну, науково-популярну, художню.

Дивитись «Літературний гід»

17.09.2019


Вітаємо першокурсників в стінах бібліотеки!

Сьогодні пройшла перша екскурсія в новому навчальному році для студентів І курсу Факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти спеціальності «Соціальна робота». Першокурсники відвідали абонементи № 1, № 3, довідково-інформаційний відділ, читальний зал, фонд рідкісної і цінної книги, а також медіа-центр та дізналися де потрібно брати друковані або електронні книги. Також їхній увазі були представлені сайт бібліотеки та репозитарій БДПУ.

Шановні куратори та викладачі навчальних дисциплін, якщо Ви бажаєте провести екскурсію по бібліотеці, звертайтесь до провідного бібліотекаря Куторги Алли Володимирівни, каб. № 143 головного корпусу БДПУ.

Бажаємо першокурсникам плідного навчання та гарних знань.

Дивитись «Екскурсії»

12.09.2019


Формуємо компетентність: педагогічні стратегії сучасності

«…справжня революція в навчанні полягає не лише в змісті шкільної системи. Вона полягає в навчанні того, як учитися, як думати, у вивченні нових методів, які ви можете використати для розв’язання будь-якої задачі, що виникає перед вами в будь-якому віці» (Гордон Драйден, Джанет Вос. Революція у навчанні. Навчити світ вчитися по-новому).

 Україна тільки стає на цей шлях, а реформа середньої освіти – реформа, орієнтована на те, щоб випустити зі школи всебічно розвинену, здатну до критичного мислення цілісну особистість, патріота з активною позицією, інноватора, здатного змінювати навколишній світ та вчитися впродовж життя, – сьогодні на порядку денному.

Дивитись «Виставки»

10.09.2019 


Олександр Довженко: художник і тоталітаризм

Олександр Довженко палко любив свою Батьківщину, але тоталітарна система змусила митця жити та працювати не в рідній стороні, хоча всі його творчі шедеври пронизані любов’ю до України.

Дивитись «Віртуальні виставки»

09.09.2019


«Іван Котляревський сміється»

(до 250-річчя з Дня народження)

  • «Він між нами тепер! Він зібрав нас усіх!
  • Хто ж на поклик його озоветься?
  • З-поза довгих ста літ чи ви чуєте сміх?
  • То Іван Котляревський сміється».

М. Вороний

Дивіться «Виставки»

06.09.2019 


Держава будується нині

О. Ольжич

До Дня Незалежності України бібліотека БДПУ підготувала тематичну виставку «Держава будується нині», мета якої – відобразити історію державотворення в Україні впродовж віків, від періоду Київської Русі до сьогодення.

Дивитись «Виставки»

21.08.2019


120 років з Дня народження Б. Антоненко-Давидовича

5 серпня виповнюється 120 років з Дня народження Бориса Антоненко-Давидовича (1899–1984) – українського письменника, мовознавця, літературознавця, літературного перекладача.

Бібліотека БДПУ підготувала виставку, присвячену цій видатній людині, яка мужньо здолала роки репресій.

Дивитись «Виставки»

26.07.2019


В лабіринтах антиутопії

До 70-річчя виходу книги Дж. Орвелла «1984» бібліотека БДПУ підготувала виставку «В лабіринтах антиутопії», на якій представлена світова та українська антиутопія як літературний жанр.

Дивитись «Віртуальні виставки»

08.07.2019


Дитина в віртуальному світі: можливості і небезпеки

Сьогодні  Інтернет став невід’ємною частиною життя суспільства. З одного боку , це засіб розвитку  ерудиції та навичок спілкування, а з іншого – ситуація підвищеного ризику зіткнення з певними загрозами.

Дивитись «Віртуальні виставки»

01.07.2019


Конституція України: шляхом демократичного розвитку

28 червня щорічно відзначається державне свято на честь ухвалення Конституції незалежної України. Події 1996 року заклали основу політичного життя України, створили умови демократичного розвитку держави і суспільства.

До пам’ятної дати бібліотека презентує виставку «Конституція України: шляхом демократичного розвитку».

Дивитись «Виставки»

25.06.2019


«Запорізький край – багатогранність поглядів»

21 червня, у стінах БДПУ відбулася ІІ частина краєзнавчого циклу «Запорізький край – багатогранність поглядів» присвячена 80-річчю Запорізької області, яку організувала університетська бібліотека.

Дивитись «Інтелектуально-пізнавальні заходи»

24.06.2019


Волт Вітмен 

31 травня 2019 року виповнюється 200 років з Дня народження Волта Вітмена (1819–1892) – американського поета і публіциста.

«Поезія покликана розкривати прекрасне у житті, – зауважує поет, – але прекрасне не в пишних окрасах — прекрасне саме життя як таке, в його істині і простоті». Він мріяв про поезію, яка не вимагала б перекладу, а впливала на читача так само безпосередньо і хвилююче, як музика.

Дивитись «Виставки»

30.05.2019


«Книжковий Арсенал» 2019 

Спільне буття: цінності, діалог, розуміння.

 

Дивитись «Літературний гід»

29.05.2019


І великі були маленькими

Виставка присвячена серії книг «Життя видатних дітей» і містить неймовірні історії про життя маленьких майбутніх письменників, художників, архітекторів, математиків, медиків, фізиків, які надихають своїм незламним прагненням досягти мрії.

Дивитись «Вернісаж дитячої книги»

22.05.2019


Фундатори освітніх дисциплін

(Виставка-огляд навчальних видань ФРЦК)

Неприпустимо відпускати у забуття імена Вчителів. Результати їхнього служіння справі народної освіти варті уваги й переосмисленню кожним наступним поколінням.

Дивитись «Віртуальні виставки ФРЦК»

20.05.2019 


«Науковий потенціал БДПУ 2019»

В рамках Днів науки університетська бібліотека презентувала виставку «Науковий потенціал БДПУ 2019». Її символом стало широке і розлоге древо знань, де шість гілок – факультетів представили монографії, історичні дослідження, підручники, навчальні посібники, методичні комплекси та багато інших видань 2016-2019 років – які складають науковий доробок викладачів Бердянського державного педагогічного університету.

Дивитись «Інтелектуально-пізнавальні заходи»

17.05.2019


Щоб дзвони пам’яті не змовкли

/до Дня пам’яті жертв політичних репресій/

Радянський режим став найкривавішим періодом існування для України, де після війни і геноциду буквально винищували бунтівну інтелігенцію і цілі народи, як це було із кримськими татарами. Людей розстрілювали, катували, засилали і стирали з лиця Землі.

Щороку у третю неділю травня Україна відзначає День пам’яті жертв політичних репресій. Бібліотека БДПУ підготувала тематичну виставку до роковин Великого терору.

Дивитись «Виставки»

17.05.2019


Сторінка: 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11