Відділ обслуговування

Оновлено: 22.01.2019


Відділ обслуговування є самостійним структурним підрозділом бібліотеки який підпорядковується завідувачу бібліотеки.  Основною ціллю відділу є забезпечення бібліотечно-інформаційного обслуговування навчальної, наукової та виховної роботи університету.

Філон Ірина Михайлівна
Завідувач відділу обслуговування

Корпус № 1,

Читальний зал — каб. 149

Тел. 128 (внутрішній)

Культурно-просвітницька діяльність відділу скоординована з факультетами університету та передбачає популяризацію кращих зразків української та світової наукової і художньої літератури. Вона спрямована на виховання духовності, культури, патріотизму та соціальної активності молоді.

Популярність Інтернету відкрила для відділу обслуговування нове поле діяльності – віртуальний сервіс – обслуговування на відстані. Спектр віртуальних послуг зростає відповідно до потреб і можливостей різних категорій користувачів. Це – віртуальні виставки, презентації нових надходжень, літературно-художні та інформаційні огляди, слайд-полиці, віртуальні екскурсії та кінолекторії. Відділ є ініціатором впровадження таких програм,   як «Підвищення інформаційної компетентності користувачів бібліотеки», «Просування читання у сучасному інформаційному просторі», «Медіаресурси на допомогу навчальному процесу», «Бібліотечна освіта», «Літературна вітальня».

читальный зал
IMG_1655

У своїй роботі відділ обслуговування керується офіційними документами з бібліотечної справи, наказами і розпорядженнями по університету та бібліотеці, регламентуючою і технологічною документацією бібліотеки і відділу, правилами внутрішнього трудового розпорядку та положенням про відділ обслуговування бібліотеки БДПУ.

101_0228
Виставка до Дня науки

Неможливо уявити бібліотеку БДПУ без центрального абонементу. Височезні стелі, дерев’яні стелажі… Книжковий фонд нараховує більш ніж 150 тисяч примірників. Абонемент обслуговує професорсько-викладацький склад, співробітників і студентів таких факультетів: філології та соціальних комунікацій, психолого-педагогічної освіти та мистецтв, гуманітарно-економічного факультету. У розпорядженні читачів великі фонди освітньої, художньої та навчальної літератури з філології, історії, права та інших гуманітарних дисциплін.

Золотар Людмила Миколаївна

Провідний бібліотекар

Оксана Олександр.

Білявська Оксана Олександрівна

Бібліотекар

Абонемент № 1 знаходиться: корпус №1, кабінет № 9, тел. 129 (внутрішній)


Ушанова

Світлана Іванівна

Бібліотекар І категорії

Абонемент №2, обслуговує гуманітарно-економічний факультет за напрямками: фінанси, менеджмент, економіка та факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти. До фонду абонементу відповідно входить література з математики, економіки, фізики, технічних наук та комп’ютерних технологій.

Співробітники абонементу працюють разом з кафедрами профільних факультетів, вивчають інтереси та вимоги читачів, надають кваліфіковану допомогу та консультації студентам у виборі книг.

Абонемент №2 знаходиться: корпус № 1А, кабінет № 101 Тел. 255 (внутрішній)


Довгі роки дружби, спільної праці пов’язують абонемент №3 й факультет дошкільної, спеціальної та соціальної освіти. Фонд абонементу комплектується згідно зі  спеціалізаціями та напрямками розвитку інституту. Досить широко представлена література з психології, спеціальної педагогіки, методики дошкільного виховання.

З 2010 року абонемент обслуговує викладачів і студентів факультету фізичного виховання. Книжковий фонд поповнився літературою на спортивну тематику та здоровий спосіб життя.

Наталья Анатоль.

Кюрчева Наталія Анатоліївна

Завідувач секторів абонементів

Ольга Борис.

Парапанова Ольга Євгенівна

Бібліотекар

Абонемент №3 знаходиться: корпус № 5А, кабінет №104. 


Візитною карткою відділу є  універсальна читальна зала на 80 місць. Тиша, комфорт, професіоналізм співробітників створюють умови для плідної навчальної та наукової праці. В читальному залі досить повно представлений фонд довідкових видань, постійно змінюються експозиції тематичних виставок, працює літературна вітальня.

Ирина Михал4

Філон Ірина Михайлівна

Зав. відділу обслуговування

IMG_20160831_102205

Романова Наталя Валентинівна

Зав. секторів читальних залів

Універсальна читальна зала знаходиться: корпус №1, кабінет № 47 Тел. 128 (внутрішній)

 


.Кіосєва

Валентина Федорівна

Бібліотекар І категорії

На сьогоднішній день виникла необхідність виявлення, дослідження, пропагування і збереження книжкової спадщини, наближення її до науковців та широких читацьких кіл.

Фонд рідкісної і цінної книги гостинно відкрив свої двері у грудні 2012 року. Працівники фонду багато роблять для організації, збереження та поповнення фонду; наукового вивчення та формування колекції; створення та ведення довідково-пошукового апарату; залучення фонду для наукового та навчального використання.


Фонд рідкісної та цінної книги знаходиться: корпус № 1, кабінет № 25


Структурними підрозділами відділу обслуговування є спеціалізовані читальні зали суспільно-політичної літератури (каб. 43) і дошкільної педагогіки та психології (каб. 504). Ці зали поєднують у собі бібліотечну та методичну роботу, обладнані відповідно до сучасних вимог комп’ютерною технікою, що забезпечує доступ до мережі Інтернет та надає можливість студентам безкоштовно користуватися електронними бібліотечними ресурсами нарівні з традиційними книжковими. Фонди постійно поповнюються за рахунок наукових праць викладачів гуманітарно-економічного факультету, а також факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти.

Куторга  Алла Володимирівна

Провідний бібліотекар

(кабінет 143)

56

Бєлєвцева Тетяна Миколаївна

Провідний бібліотекар

(кабінет 504)

Читальний зал суспільно-політичної літератури знаходиться: корпус № 1, кабінет №43  Тел. 221 (внутрішній)

Читальний зал дошкільної педагогіки та психології знаходиться: корпус № 5А, кабінет № 504

Бібліотека. Бердянський державний педагогічний університет